Do redakční pošty dorazil včera odpoledne příspěvek, který jsme již nestihli vydat v denním tématu: Moje první bydlení. Vydávám ho tedy nyní, protože mi přijde skutečně zajímavý!

Přečtěte si neuvěřitelné zážitky čtenářky Petry! Snesly byste od majitele nemovitosti takové zacházení?


Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o zážitek ze svého prvního bydlení. Utíkala jsem z kolejí, kde jsem spala s dalšími třemi děvčaty v malinkatém pokoji a... a vůbec. O kolejích už řeč byla. Takže jsem si říkala, všechno lepší, než tam. Kdybych tak věděla, co mě čeká...

Nastěhovala jsem se do malého pokojíku v rodinném domku, který měl svůj dvouplotýnkový vařič, záchod a sprchový kout. Prostě ráj. Že dveře do „koupelny" byla díra metr padesát? To mi vůbec nevadilo. Měla jsem klid. Tedy asi první týden.

Druhý týden mi přišla majitelka oznámit, že peru. „No, ano, peru..." odpovídám jí a koukám se na ni, co tím jako chce říct. Chtěla tím říct, že peru moc, už takhle druhý týden a že prát můžu maximálně jednou za měsíc.

Další týden na mě vlítla, co to poslouchám za rádio (v té době nějaké rockové). Že to je „ďáblovo dílo" a že si mám okamžitě přeladit na Proglas!

Následně mi začala v devět večer vypínat jističe, snad aby mi v noci nejelo jiné ďáblovo dílo - počítač. Co to do rána udělalo s ledničkou, to vám nemusím vykládat.

Pak si jednou byla pro nájem a v podpaží držela několik knih. Prý si je musím přečíst, pokud tady chci dál bydlet. Byly to knihy o Bohu. Jelikož nejsem zrovna Boží nepřítel, ráda jsem si je přelouskala. Když ale majitelka domu přišla, aby si se mnou o nich pohovořila, začala si s jekotem rvát vlasy. „Ďáblovo dílo! Ďáblovo dílo!" ječela a ukazovala prstem na vodní dýmku v rohu pokoje. Měla z toho doslova záchvat a musela jsem jí slíbit, že to půjde z domu.

Pár dní poté zase přišla, že něco píská na dvorku (soused měl spuštěné čerpadlo) a že to jsou ti KGB, že to ona dobře ví, že ji sledujou!

Začala jsem to brát všechno s nadhledem a prostě jsem se tomu smála. O půl desáté večer jsem se plížila do chodby nahodit si zpátky jističe, sem tam si zakouřila vodárnu, co se schovávala v krabici. Jenže paní neponechala nic náhodě. Všechny zámky, včetně zámku od pojistné skříně, zalepila žlutými postity s datem, podpisem a klikihákem, který ze všeho nejvíc připomínal Davidovu hvězdu. Zakleté jističe už jsem raději nenahazovala.

Pak jsem se jedno ráno probudila do naprosté tmy. Jediná dvě malá okna vedoucí do zahrady, která zprostředkovávala mému pokojíku světlo, byla zvenku zalepená novinami. Takže místo na bazalku jsem koukala na nabídku kauflandu. Asi už se na to temné zlo nemohla dívat. No a protože na zahradu se nesmělo (neměla jsem klíče a stejně měla „uřknutý" zámek), chtěla jsem si rozsvítit. Jističe byly zase vypnuté.

To už bylo vážně moc. Výpověď z nájmu jsem sepisovala na chodníku před barákem a sousedé na mě zvědavě koukali. Teďka už bydlím ve svém, ale na tohle se prostě zapomenout nedá:)

Petra

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Moderní architektura

Jaký je váš vztah k moderní architektuře? Podělte se o něj se čtenářkami magazínu Žena-in! Pište mi své názory a posílejte fotky!

Užší témata...

  • Moje oblíbená moderní stavba.
  • Miluji domácí moderní architekturu.
  • Miluji zahraniční moderní architekturu.
  • Moderní architekturu nemám ráda.
  • Některé stavby se mi líbí, jiné ne.
  • Můj nejoblíbenější sloh.
  • Vyfotila jsem se před... / Vyfotila jsem zajímavou stavbu.

Příspěvky posílejte, jako vždy, na redakční e-mail...

Co můžete získat?

Původně jsem plánoval, že jednu ze čtenářek odměním nějakým pěkným modelem moderní architektury, ale nic takového jsem nesehnal. Idea, že bychom zaplatili pro čtenářku architektonický návrh na stavbu domu u nějakého renomovaného architekta, neprošla na poradě, a tak nakonec dvě z vás odměním knihami: SHREK Zvonec a konce a Zvonilka z nakladatelství EGMONT.

Reklama