O úsměvné historky ze stanové dovolené v Bulharsku, a později také z již luxusnějšího Londýna, se s námi podělila ve svém příspěvku čtenářka s nickem pateta.

Na naše dávné rodinné dovolené pod stanem v Bulharsku dodnes ráda vzpomínám - byli jsme mladí...
I když  tehdy měli mnozí střevní potíže a museli časo běhat na WC, já jsem měl opačný problém. Celý týden - a nic. Na radu  vedoucího naší výpravy jsem navštívila ošetřovnu zdejšího VÝBĚROVÉHO kempu a se slušnou úrovní znalosti ruštiny i hereckého ztvárnění jsem ošetřovatelce sdělila, že nemohu na záchod. Po její udivené odpovědi jsem jen zalapala po vzduchu a nevěřila svým uším, její odpověď? „ Otkrojte dver!“ (Otevřete dveře!)....když jsem toto sdělila manželovi a pak i přátelům u stanů,rozchechtali jsme se všichni, ťukli jsme si dobrou PLISKOU a brzy se i můj problém vyřešil. Ano, nezapomněla jsem otevřít dveře.

Jiný zážitek jsem měla při zájezdu do Londýna krátce po revoluci. S výpravou železničářů jsme měli zadaný(a na tehdejší naše poměry dost drahý) nocleh v menším penzionu. Po příjezdu jsme několik hodin museli řešit ubytování. Měli pro nás málo lůžek a asi nechtěli přijít o kšeft, proto z dvojlůžek sundali vrchní molitanovou část,  dali ji na zem, prostěradlo mělo sloužit jako přikrývka. Někteří tak snad únavou po cestě usnuli, ostatní, jazykově trochu vybavení si našli podobný nocleh v téže ulici. V celém penzionu pro cca 30 lidí byl jediný záchod a ještě zároveň s koupelnou. Fronta byla i hluboko po půlnoci, ještě „zpestřená“ příhodou, kdy si v noci jedna paní zabouchla pokoj a zbytek noci strávila na schodech, než ráno přišel domovník.

I když o dovolených býval snad vždy nějaký rozruch, moc ráda na ně vzpomínám. Byli jsme mladí...
pateta

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Milá pateto, i když už třeba úplně mladí nejsme, na druhou stranu, kdo z dnešních mladých něco takového zažije? :) Alespoň je na co vzpomínat.

Děkuji za veselý příspěvek a přeju krásný prázdninový den (a vlastně už i víkend)

Saša

Téma dnešního vydání 8. července 2011 zní: Zážitek z dovolené

  • Ten nejabsurdnější (viz. dnešní tematický článek o výměně manželek.:)
  • Ten nejšílenější
  • Ten nejhorší
  • Proč?
  • S kým?
  • Jak?
  • Kde?
  • Co?

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jeden z dovolenkových příspěvků odměním dvěma CD: Jiří Krampol -Košilaté historky, a komu se Krampolův humor nelíbí a chce zůstat vážný, může sáhnout po druhém CD, po vážné hudbě: klasika - Johann Sebastian Bach

krampol

 

 

Reklama