Zvláštní poděkování patří rodičům, kteří nejsou lhostejní k nepořádku na ulicích a učí tomu i své děti. Píše nám o tom čtenářka s nickem Pálivka a my jí děkujeme za další zajímavý příspěvek na dnešní téma.

Krásné slunečné dopoledne přeji všem čtenářkám. Trochu mě překvapilo, že za darovanou kytičku žena neděkuje, neumím si představit, že bych nepoděkovala. Vždy je to milá pozornost a udělá mi radost.

K poděkování bych chtěla jenom napsat, že jsem učila poděkovat za vše své děti a nyní i vnoučata. Děti někdy zapomenou poděkovat, to se stává a tak malé upozornění není na škodu.

Ale dnes mám zvláštní poděkování. Chtěla bych poděkovat všem rodičům ale i prarodičům,  kteří učí své děti neodhazovat papírky a jiný odpad po ulicích. Hrozně mě mrzí znečištěné ulice. Já mám děti už dospělé, sami jsou rodiči, ale od malička jsem je učila, že papírek od bonbónu si musí dát do kapsičky a doma vyhodit, že není hezké, když se po zemi povalují papíry, prázdné lahve atd..

A nakonec to vidím na mých vnoučátkách, kteří nezahodí papírek, vždy mi ho dají, nebo ho odloží do koše, který míjíme. Je vidět, že je rodiče také poučili. Jednou jsem se musela smát, když jsem šla s  dvouletým vnoučkem po ulici, kde se povalovaly papíry. On se několikrát vždy u papíru zastavil a říkal: "pasata". Já jsem nejdříve nechápala ,co mi říká, ale pak jsem pochopila. On totiž říkal "prasata". A kdopak mu to asi řekl, přece rodiče. A tak apeluji na všechny rodiče, aby již od mala učili své ratolesti k tomu, že papírky se na zem neházejí a za toto bych jim chtěla moc poděkovat. Jde opravdu o maličkost, která všem přinese užitek.

Děkuji. Pálivka

Kdyby to byly jen papírky. Někteří lidé si dělají skládky, kde se jim zamane. Teď, když slezl sníh, je to obzvlášť markantní. Tuhle jsem jela na koni a viděla v příkopu pohozený vysavač. Chápete to?

Co vy na to, milé ženy-in? Učíte své děti kouzelnému slovíčku "děkuji"?Za co a komu byste ráda poděkovala vy? Máte nějaký rest? Komu jste chtěla poděkovat, ale nestihla to? Už se vám někdy stalo, že vám pomohl úplně neznámý člověk? Poděkoval někdy někdo vám veřejně? Umíte příjímat díky, nebo jste v rozpacích? Máte pocit, že vám někdo poděkování dluží?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Za vaše příspěvky vám předem děkujeme.

 

 

 

Reklama