Děkujeme za další příspěvek a názor na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem ozon a vy si v něm můžete přečíst, proč má raději psy

Od malička jsem vyrůstala v paneláku, ale každoročně jsem jezdila na prázdniny k babičce na vesnici , kde o zvířátka všeho druhu nebyla nouze.

Rodiče do paneláku zvíře rozhodně odmítali, takže jsem si vztah k fauně pěstovala pozvolna pouze dva měsíce v roce.  Ale stálo to za to ! Léta jsem žila na vesnici, kde jsme měli dva psy a tři kočky. Když si k vám přisedne kocour na lavičku a přede do ucha - je to úžasný relax . Před nedávnem jsem vyčetla, že tento zvuk pouštějí psychiatři do sluchátek svým pacientům.

Ale přesto mám raději psy. Zdají se mi inteligentnější a víc empatičtí. Poznají, že máte splín a reagují. Na rozdíl od kočky přiběhnou na zavolání ( alespoň ve většině případů.. Vidím i výsledky canisterapie na klientech, jak jim psi pomáhají po psychické i fyzické stránce - tohle by kočka nejspíš v takové míře nezvládla.

Třebaže bych například do postele pejska nebrala, mám je ráda a jsem přesvědčena, že je skutečně nejlepším přítelem člověka. Opět bydlím v paneláku, pejska zatím nemám, ale plánuji si pořídit nějakého malinkého, který bude hodný k dětem, aby si s ním mohli hrát moji vnuci a učili se tak dobrému přístupu ke zvířatům. 

ozon

Nevím, nevím, jsestli právě malí psi jsou nejvhodnější k dětem.

Co myslíte, milé ženy-in? Jaké máte zkušenosti s malými pejsky a dětmi? Nejsou malí psi nervóznejší, než ti větší? Kterou rasu byste doporučila k dětem?

A co vy, odbornice přes kočky? Je nějaké kočičičí plemeno, které je vhodné k dětem? Můžeme kočce důvěřovat, když ji necháme o samtotě s malým dítětem?

Poraďte. Své rady, postřehy, názory a příběhy posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama