a proto nosí v peněžence jen malý obnos. A to se jí málem nevyplatilo na předvelikonočním nákupu. Navršila vozík, a neměla dost peněz ani kartu. Naštěstí se objevil zachránce. Kdo byl tím dobrodějem, to se už dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma

Dobrý den. V pátek ráno jsem se vydala na předvelikonoční nákup do obchodu. Pěkně si plním košík, a když už mám ttéměř vše, co jsem si doma poznamenala na lístek (stále bojuji se sklerózou), tak jsem si uvědomila, že jsem si vzala pouze peněženku, ale doklady už ne. Proč doklady? Protože tam nosím platební kartu.

A ať mám peněženku červenou, jak nejvíc to jde, a měla by tedy přitahovat peníze, jak jsem si v pátek přečetla, ukrývalo se v ní pouze 200Kč. A co teď? Vyndat potupně nákup nazpět, vrátit se x km domů, vzít kartu a absolvovat nákup znovu? No byla jsem na sebe řádně naštvaná, protože byl pátek odpoledne a všude fronty. Při představě, že to musím podstoupit znovu, mě polévalo střídavě horko a zima.

Stojím tam smutná u svého vozíku a najednou se u mě objevil ne kouzelný dědeček, ale můj otec. Nikdy jsem ho snad neviděla radši. Má první otázka byla: „kolik máš u sebe peněz?“ No asi 600 Kč a nějaké drobné. U něho ve vozíku se krčily dvě věci. Řekla jsem si, to zvládneme. Šli jsme tedy k pokladně. Tam jsem sledovala mezisoučet na pokladně s bušícím srdcem. Vyšlo to. A ještě zbylo na jarní kytičku do mé i rodičovské domácnosti.

Jak vidět, peníze v peněžence moc nenosím, radši platím platební kartou. Je tam sice i tajná přihrádka na velké peníze (než je rozměním a rozkutálejí se mi) ale, je tam i spousty přihrádek na karty, tam nosím jen karty jednotlivých obchodních řetězců.

Tuto peněženku nemám dlouho, kupovala jsem si ji asi měsíc před vánoci, protože stará dosloužila. Měla jsem jasnou představu, jak má peněženka vypadat a dlouho jsem ji sháněla. Musí mít dělenou kapsu na drobné uzavíratelnou zipem. Dále musí mít alespoň dvě přihrádky na bankovky. Ne že bych jich tolik nosila, ale v jedné přihrádce se ukrývají podací lístky z pošty, doklad o koupi roční jízdenky, recepty k lékaři. A rozhodně musí mít také síťovou přihrádku na průkaz invalidy.

Musím říct, že na peněženku si dávám pozor, když odcházím z obchodu, kontroluji, zda ji mám uloženou, tak kde má být. Je to ale asi 2 měsíce, co jsem večer na nádraží našla ležet na lavičce peněženku. Nikdo nikde. Vzala jsem peněženku a podívala se dovnitř. Byla nějaké studenta. Byla tam občanka, karta na MHD, studijní průkaz a asi 1500Kč. Hlavou mi běželo, co s ní? Mám ji vzít domů a mladíkovi ji poslat? Co když mě ale sledují nějaké kamery? Mám ji odevzdat u prodeje jízdenek? Nakonec zvítězila druhá varianta, ale neměla jsem z toho dobrý pocit. Paní odmítla sepsat alespoň nějaký papír o tom, že tam odevzdávám tu peněženku s tolika penězi. Řekla mi, že to zítra dá do informačního centra. Tak si občas vzpomenu, jestli se peněženka ke studentovi dostala a jestli se k němu dostaly i peníze, které v ní měl.

Ondrašek74

Milá Ondrášek74. dovedu si živě představit, jak vám spadl kámen ze srdce

Reklama