Soutěžili jste o model na míru od hvězdného návrháře Petra Lakrona. Celá soutěž probíhala v září pod rozhovorem
Petr Lakron: Každá žena je sexy.

Vítězkou naší soutěže se stala OlgaMarie. Dozvěděli jsme se o ní, že její dcera shodou náhod a okolností také vystudovala oděvní návrhářství. Na svůj věk vypadá OlgaMarie skutečně dobře, přesto je na první pohled jasné, že bude pro Petra výzvou dostát toho, co slíbil, když nám v rozhovoru řekl, že jeho modely jsou pro každou ženu, ne jen pro modelky.

Než jsme vešli do salónu, položili jsme Olze pár otázek...

Těšíte se?
Samozřejmě.

Jaký jste měla pocit, když jste se dozvěděla o výhře?
Byla jsem přesvědčená, že je to jen vtip, protože některé čtenářky mají můj mobil. Ale pak jsem usoudila, že by to žádná neudělala se zlým úmyslem, že by se hned začaly smát.

Už se vám to stalo, že si z vás takhle někdo vystřelil?
Ne.

Takže dnes je to poprvé. Dobře, žertuji. My sami ještě nevíme, co si pro vás Petr Lakron přichystal, co byste si představovala?
Je mi to vlastně jedno. On je umělec, který je přesvědčený, že je schopen obléknout každou ženu. Nechám se překvapit...

Už jste o výhře mluvila s dcerou návrhářkou?
Poslal jsem jí SMSku, protože nežije v Čechách.

Co vám odpověděla?
To je supr. Vis, kolik me stoji odpoved? (Smích).

Jakou máte oblíbenou barvu oblečení?
Celkem to střídám, podle nálady. Ale hlavně odstíny hnědé. Mimo večerního oblečení nemám ráda černou. Já jsem z venkova, připadá mi to jako na pohřeb.

Co si ráda oblékáte?
Mám ráda sukně. Občas na sebe vezmu kalhoty, ale sukně považuji za ryze ženské oblečení. Já jsem ráda ženská, tak ať je to vidět.

Jak probíhala návštěva? Petr byl usměvavý jako vždy. Nejprve se OlgyMarie zeptal, jaké má přání, jestli by si představovala spíš sukni nebo šaty. „Výherkyni bych doporučil tmavé barvy,“ řekl nám Petr Lakron, „zeštíhlí, jsou elegantní a decentní.“

Čtenářka ale Petrovi nic neusnadnila a nechala výběr na něm. Nakonec se dohodli, že z výhry budou šaty pro dceru OlgyMarie.

Co si výherkyně nakonec vybrala?

„Je to model z jara, kdy jsme tvořili módní přehlídku Black&White. Je to jeden ze stěžejních modelů,“ řekl nám Petr.

Cena tohoto modelu je podle Petra Lakrona mezi 12 000 až 15 000 tisíci. Model je zvláštní tím, že je to komplet ruční práce, je na něm vyvázáno asi 300 uzlů. A samozřejmě potřebuje speciální péči: „Určitě by měl šaty dostat do ruky odborník. Jednou za rok by chtěly dotukovat a změkčit,“ dodává Petr. Ale pokud si představujete klasickou indulonu, tak vás musíme vyvést z omylu: „Jsou na to speciální chemikálie, od rostlinných produktů už se odstupuje.“

Venku jsme se ještě OlgyMarie zeptali:

Jak na vás Petr Lakron zapůsobil?
Úžasně sympatický člověk.

Řekla byste o Petrovi, že je profesionál?
Ano. Když mi dával vybírat modely u stojanu, hned mi radil, co se ke mně hodí a co ne.

Petr mi stranou říkal, že by vám doporučil nosit spíš tmavší barvy. Co si o tom myslíte?
Tmavé pro mě symbolizuje spíš smutek. Já mám ráda veselé barvy, i třeba trochu ujetý. Tmy si užiju v rakvi dost (smích).

Jste spokojená s výhrou? Splnila vaše očekávání?
Hlavně se mi líbilo, že jsem se do toho ateliéru dostala. Paní, která se tam o nás starala, byla vyloženě vstřícná. Mohla jsem si prohlédnout a sáhnout si na strašně krásné věci. Teroristi, kteří jdou a napadnou ženu v drahém kožichu, a ten zničí – to je opravdu trestuhodné. Je to umělecké dílo, a to se ničit nemá. Krásy zase tolik na světě není...

OlgaMarie do návrhařiny také trochu zabrousila. Oranžový svetřík, který měla na sobě, byl její výroby. A předvedla nám i milou kabelku v podobě slona – takové a jí podobné vyrábí pro své známe.

Jak se vám líbí šaty, které OlgaMarie vyhrála? Pořídila byste si také takové?

Reklama