Děkujeme za překvapivý názor na dnešní téma, který nám poslala čtenářka s nickem Nicolenka. Proč nesnáší zvíře, které tolik lidí miluje? Přečtěte si její příspěvek, v němž se to dozvíte.

Krásné zvířecí ráno! Když jsem uvažovala, které zvíře opravdu nemusím, je mi odporné a mám z něj strach, netrvalo to ani příliš dlouho. Předem se omlouvám všem, kteří tyto „miláčky" doma chovají, radují se s nimi (a v některých případech se k nim chovají lépe, než k lidem). Já totiž nesnáším PSY!

Ukamenujte mě za tenhle názor, nicméně má své odůvodnění. To, že dennodenně šlápnete do půvabného hnědého neidentifikovatelného „čehosi" - na to už jsme si většinou všichni zvykli. Každopádně apeluji na páníčky, ať se snaží po svých miláčcích uklízet, případně je nenechávají venčit na písečku, kde si hrají děti (zdá se to jako nemožné? U nás bohužel neexistuje pískoviště, které by bylo bez psích exkrementů!!) Každopádně to, že nesnáším psy, nepramení ani tak z jejich výkalů ani ničeho podobného.

Bylo mi 12, když jsem touto fobií a nechutí začala trpět. Krásný slunný den - jako stvořený pro pěknou procházku s rodiči. Dnešní trasa byla naplánovaná kolem pěkné řeky Dřevnice. Už zdálky jsme viděli lesknoucí se koryto řeky, nádhernou zelenou alej olší a...dva psy pobíhající kolem břehu. Samotní pochopitelně nebyli. Byl s nimi mladý muž, který však usoudil, že vodítko ani náhubek není nutné. Pochopitelně jsem si držela uctivou vzdálenost a dovádějící psy pozorovala.

Co to bylo konkrétně za rasu, to vím naprosto přesně. Ať už vám američtí pitbulové připadají seberoztomilejší a půvabnější, já mám názor opačný. Bojová plemena by zkrátka a dobře měli vlastnit jen zkušení a především zásadoví páníčci, kteří si vybudují respekt a umí zasáhnout v případě potřeby! Proč, to Vám asi dojde vcelku rychle.

Nevím, co se stalo (jestli se snad vítr obrátil, nebo psům jednoduše „prdlo" v bedně) - rozběhli se ke mně. Otec mě pochopitelně ihned vzal do náruče předpokládal, že si psi chtějí jenom hrát. Opak byl pravdou, i když jsem zdálky slyšela nezřetelné hulákání jejich pána, stál jako přikovaný k zemi a nebyl schopen si pro své psy doběhnout! Do stehna se mi zaryly obrovské zuby! Maminka pochopitelně začala hystericky křičet a snažila se psy odehnat. Tatínek dělal to samé a nestydím se za to, že použil i hrubé síly! Ovšem psi byli stále zuřivější.

Omdlela jsem...

Probudila jsem se v nemocničním pokoji v kruhu rodiny. Nohu jsem necítila. Byla umrtvená - nebo jsem si to alespoň myslela. Ve skutečnosti mi pes doslova ukousnul stehenní sval včetně nervových zakončení. Po několika plastikách jsem skončila skoro jako mrzák. Na noze mi zelo pěkných 21 stehů, nervová zakončení se bohužel nepodařilo obnovit a dodnes mám „krásnou" vzpomínku v podobě kulhání a napadání na levou nohu...

Tak dopadlo mé setkání s pejsky. Neříkám, že jsou všichni stejní, nicméně od této chvíle psy nesnáším - ať se jedná o bojová či nebojová plemena. Jak dopadli ti dva, to netuším, nicméně si myslím, že byli utraceni. Když jsem se zamýšlela nad tím, proč to udělali, nikdy jsem se ke zdárnému konci nedobrala.

Každopádně doufám, že pes jako tvor není špatný, ovšem pokud se dostane do smečky nebo do rukou nezkušeného člověka, chová se zkrátka...no....jako zvíře. Proto prosím všechny majitele psů, vychovávejte své psy k poslušnosti a potlačujte v nich agresivitu! Ze mě je „pouze" kulhavý mrzák, někoho může stát útok psa i život...:(

Nicolenka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ještě teď mi běhá mráz po zádech a vůbec se vám nedivím, že nesnášíte psy.

Co vy na to, milé ženy-in? Jaký máte názor na chov bojových plemen? Souhlasíte s Nicolenkou, že by je měli chovat jenom opravdu zkušení lidé, kteří je dokážou ukočírovat? Nechovají je spíš ti, kteří si potřebují zvýšit své chabé sebevědomí? Napište nám, co si o této problematice myslíte?

Na vaše názory, a příběhy na dnešní téma se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama