Jaké další věci, kromě terorizování spolužáka, bavily v první třídě čtenářku Nadenici, to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Vaše školní začátky.

Běda mužům, které ženy bijí... jak skončil spolužák čtenářky Nadenice, který dostal o tělocviku nakládačku cvičkami? Nejen to se dozvíte v příspěvku čtenářky Nadenice k tématu: Vaše školní začátky.


Hezký den,

K tématu školních začátků si vzpomínám na několik věcí. Například to, jak v roce 1985, kdy jsem nastupovala do 1.třídy, měla má budoucí spolužačka tričko s Mickey Mausem!!! No toto, to jsem ještě neviděla, to bylo vůbec mé první setkání s touto postavičkou. Až později jsme se všichni dozvěděli, že mají rodinu v Německu a proto má takovéhle "modely". S ní jsme vyměňovali i obaly od sladkostí, hodně nosila obaly od Milky - té fialové kravičky....časté byly i obaly od různých žvýkaček. Celá třída vždycky hleděla jako tele, co to je. Naše znalost dosahovala jen k Pedru nebo Baju, americké žvejky byly občas k dostání u komediantů (světských). Tahle spolužačka měla na první svůj školní den i obrovský kornout s bonbóny, samozřejmě taky z Německa. Pro nás ostatní to byl další kousek jako ze sci-fi Návštěvníků.
Přišel pak ale rok 1989 a my se dočkali těchto blbůstek taky. Tato spolužačka byla a je moc fajn, nyní je z ní lékařka.
Další můj zážitek je po hodině tělocviku, kdy mi můj spolužák v první třídě nechtěl něco vrátit a já ho jarmilkama plácala po hlavě. Chudák, do druhé třídy už s námi nešel, raději se odstěhovali... dnes o něm nemám informace.
Ve škole mě bavily i jiné věci, hlavně svačinky, v pozdějších letech pak spolužáci - hlavně ti z vyšších tříd. A prázdniny, na ty vzpomínám taky moc ráda.
No, školu jsem nějak prolezla s průměrem, vzpomínám na ni velmi ráda, taky srazy spollužáky navštěvuji pravidelně. Mimochodem, ty srazy konáme velice často, tak co 2-3roky. Prostě kdo příjde, ten příjde. Už se těším na příští, který je předběžně plánován na květen tohoto roku.

Mějte se!
Nadenica

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zápis! Jak jste začínaly?

Zavzpomínejte, milé čtenářky, na své školní začátky!

Právě probíhají zápisy do prvních tříd. Posílejte mi dnes své vzpomínky na vaše školní začátky. Jak probíhal váš zápis? Jak úspěšné jste byly v první třídě? Co vás ve škole nejvíc bavilo a co vás naopak otravovalo? To všechno mi pište k dnešnímu tématu na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít šanci na dárek, totiž stylový bílý penál my.cose a červenou propisku GRAFO, dbejte, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena