Coco Chanel, Míša Dloinová, Jan Čenský, Filip Sychra, Libuše Švormová

V soutěžích magazínu Žena-in občas máte možnost vyhrát i nějakou tu kulturu. Před nedávnem jste soutěžili o vstupenky na představení Příběh Coco Chanel v Divadle U Valšů. Vstupenky získala čtenářka Mildret, a tak jsem jí po představení položil tři otázky...

Nejprve ale k ději

Americký novinář (Filip Sychra) se setká se stárnoucí Coco Chanel (Libuška Švormová) kvůli autorizaci knihy. Coco je proti a rozvine se mezi nimi bouřlivá diskuze o milostném životě Coco. A tak se divák v retrospektivních vstupech postupně seznamuje nejen s mladou Coco Chanel (Míša Dolinová), ale i s jejími milenci, které všechny mistrně ztvárnil Jan Čenský - skutečně si dokázal pohrát s charakterem každého tak, aby osoby vypadaly odlišně, i když je hraje jeden herec. Hra je sice maličko intelektuálně laděná, ale nepostrádá humor, takže si při ní na své přijdou i lidé, kteří o Coco Chanel nic nevědí. Proslovy typu (mluví velkokníže Ruska v emigraci): „Miluji vás tak, Coco, že bych kvůli vám začal i pracovat!“ celý děj odlehčují a působí neuvěřitelně svěže. Nejde tedy jen o školométský životopis, protože forma vyprávění mile odsýpá, čemuž výrazně napomáhá nejen skvělý scénář, ale i vynikající výkony všech čtyř herců.

A jak se představení líbilo čtenářce?
Hrozně moc!

Vybavíte si nějaký moment z příběhu - co vás nejvíc zaujalo?
Asi ten moment, kdy Coco Chanel platila tomu Němci za lásku, žebrala a podepsala mu každý šek, jen aby s ní zůstal. Překvapilo mě, jak žena, která má všechno, může být strašně chudá.

Který herecký výkon vám byl nejsympatičtější?
Ježkovy oči. Sympatické mi byly všechny, ale nejvíc mě překvapila Míša Dolinová. Moc hezky ztvárnila vývoj postavy.

Reklama