Čtenářka, které Žena-in plní přání upravit postavu a zredukovat nadváhu prostřednictvím metody Bailine, už zaznamenala první dílčí úspěchy.

Po necelých dvou týdnech formovací kúry v salonu
1. Pretty Woman Figure v Praze na Smíchově (www.1prettywomanfigure.cz/) šla s váhou lehce dolů.

„Zatím to jsou jen tři kilogramy, ale moji známí tvrdí, že je to znát i na pohled,“ pochlubila se v redakci čtenářka s nickem succubus. Cvičební kurzy hubnutí řízeného počítačovou metodou Bailine doplněné lymfomasážemi bude navštěvovat ještě asi tři týdny.

Dvaačtyřicetiletá žena se do vánoční soutěže o splněná přání na Ženě-in přihlásila poté, co u ní předčasně nastala menopauza a ona přibrala během necelého půlroku neskutečných sedmnáct kilogramů. Z dříve celkem pohledné ženy se rázem stala obtloustlá „paňmáma“, která se nevešla do žádného oblečení.

„Sukně mám volné, ale musela jsem si narychlo koupit alespoň dvoje nové kalhoty a dvoje mi povolila švadlena. A i když to nenávidím, začala jsem doma nosit pohodlné pružné tepláky,“ svěřila se Ženě-in succubus. „Problém mám i s vrchním oblečením. Přes břicho jen tak tak dopínám kabát, a už vůbec si nemůžu dávat do kapes rukavice, klíče, mobil nebo i obyčejný kapesník.“

Čtenářka zašla na středisko. „Bude to přechodem,“ odporoučeli ji v ordinaci k ženskému lékaři. Gynekolog ale odmítl svádět váhový skok výlučně na hormony a doporučil pacientce lehkou redukční dietu a hlavně pohyb.

„Jenže s pohybem jsem odjakživa na štíru. Maximálně si zajdu zaplavat a po zimě se chystám na kolo. Nějaký rychlý aerobik nebo posilovna – to pro mě není,“ stěžovala si čtenářka. „Proto možnost hubnout »na přístrojích« je pro mě spásou seslanou z nebe.“

Succubus proto před dvěma týdny – ač lehce nachlazená – nastoupila k sérii dvaceti terapií Bailine v salonu 1. Pretty Woman Figure v Praze na Smíchově. A to i přesto, že ji terapeutky před aplikací metody varovaly, že se nemoc po prokrvení na Bailine může „rozjet“ naplno. A to se také stalo.

Succubus musela kvůli chřipce na týden ulehnout a samozřejmě cvičební cyklus přerušit. Nyní už opět 3–4krát týdně do smíchovského centra dochází.

Co přesně tato metoda formování postavy obnáší, jsme se zeptali majitelky salonu 1. Pretty Woman Figure v Praze na Smíchově Renaty Hawaz:

Metoda Bailine je zaměřená na formování postavy, odstranění celulitidy, redukci váhy a na zpevnění ochablých svalů a kůže. Přišla k nám z Norska, kde ji poprvé před 25 lety zavedl fyzioterapeut Kurt Bai.

Jedna terapie trvá 45 minut čistého času (k tomu je ovšem nutné přičíst čas na odstrojení a oblečení a na vysušení zpocené pokožky). Intenzita výkonu přístroje se nastavuje v rozmezí od 20 do 40 miliampérů a klientka si sama může během terapie ubírat a přidávat na síle. Každý přístroj zvládne až 40 různých programů.

Od běžného myostimulátoru se masážní přístroj Bailine liší právě intenzitou a variabilním systémem programů, které lze různě kombinovat a nastavit přesně podle potřeb klienta doslova „na tělo“.

Během kurzu doporučujeme klientům upravit jídelníček, jíst méně a častěji (nikoliv před spaním) a hlavně doplňovat tekutiny.

Hubnutí řízené počítačovou metodou Bailine mohou podstoupit pouze klienti starší 18 let, zdraví, kteří netrpí žádným zánětlivým či nádorovým onemocněním, mají zdravé srdce a nemají bypass a netrápí je ani vysoký krevní tlak. Proto taky každý nový klient musí před zahájením kúry podepsat místopřísežné prohlášení o svém zdravotním stavu.

Jaká je vaše klientela? Podepsala se současná ekonomická krize na návštěvnosti?

Sestava je různá. Chodí sem jak studentky, tak pracující ženy i ženy v domácnosti. Typická není ani žádná konkrétní věková kategorie. Chtěli jsme, aby byl salon dostupný ženám středních vrstev. Naše procedury si v podstatě může dovolit každý.

Samozřejmě nás těší, že si do našeho salonu našly cestičku i některé VIP osobnosti – převážně modelky. Už u nás byly Katka Průšová, Agáta Hanychová, Pavlína Hrbková, Klára Medková, Kateřina Stočesová či Hanka Mašlíková. Není od věci, že nad naším salonem převzala záštitu zpěvačka Bára Basiková, která je naší už dlouholetou spokojenou klientkou.

 Renata Hawaz – se metodě 
 Bailine věnuje už devět let.
 Původně začínala jako kosmetička,
 později si udělala masérský kurz.
 Salon 1. Pretty Woman Figure
 provozuje na pražském Smíchově 
 už tři roky. 

 Společně s desetičlenným týmem 
 masérek a terapeutek (vesměs
 vystudovaných zdravotních sester)
 nabízí klientům kromě tolik žádané
 terapie Bailine i další kosmetické
 metody na odstranění celulitidy a
 snížení nadváhy.

 Můžete si dopřát vakuovou masáž
 Vakupress, ultrazvuk, klasické
 masáže, horkovzdušnou Alfa
 masáž na spalování kalorií,
 přístrojovou lymfodrenáž a ruční
 lymfatickou
masáž.

  Muži zatím do centra 1. Pretty Woman
  Figure
chodí poměrně málo, přibližně
  vychází jeden na dvacet žen. Pokud nás
  navštíví, většinou podstoupí Bailine a
  vakuovou masáž.

  Na nedostatek klientů si rozhodně
  nemůžeme stěžovat. Máme otevřeno od
  pondělí do pátku od půl osmé ráno do půl
  osmé večer a ještě v sobotu dopoledne,
  a pořád je plno. Často ani nemůžeme
  všechny zájemce uspokojit, proto je
  nutné se k nám objednávat s předstihem.

  Kolik terapií bychom měli podstoupit,
  abychom zaznamenali na naší
  postavě změny k lepšímu?

  Doporučujeme minimálně deset terapií,
  ale lepší je samozřejmě cyklus dvaceti
  cvičení, a kdo má větší problém, může
  chodit neomezeně. Je dobré cyklus
  terapií opakovat tak dvakrát do roka.

Některá klientka zhubne o dvě konfekční velikosti už za deset návštěv, jiná zas shodí po dvaceti terapiích osm kilogramů. Máme tu stálou zákaznici s nadváhou, které se v průběhu dvou let podařilo snížit hmotnost o 20 kilogramů!

Čtěte také: Čtenářka „succubus“ chce zhubnout! 
a     Jak Bailine zformuje postavu naší čtenářky?