Děkujeme za první krásný příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem Myšička. Tomu, jak přišla k vytouženému starému gramofonu by se dal říct kup století. Posuďte samy, milé ženy-in

Mám ráda historické věci a snažím se v tomto duchu zařizovat i náš byt. Starožitnosti ovšem nejsou levná záležitost, a  tak mám velkou radost, když se mi občas podaří nějaká dobrá koupě. Ta jedna však vede na plné čáře!

Léta jsem toužila po starém gramofonu, takovém tom klasickém, s klikou a velkou rourou. Replik se prodává všude plno, ale ty se mi nelíbí. Nastartovala jsem tedy auto a rozjela se na Malou stranu. Auto zaparkovala a začala obcházet místní Antiky, a že jich tam je. Jenže po gramofonech jako by se slehla zem, někde se dokonce ani nestyděli vydávat repliky za starožitnost.  Zas tak hloupá nejsem, abych podle naleštěné trouby nepoznala, o co jde.

Unavená a otrávená jsem se ubírala pomalu cestou na parkoviště. A najednou se proti  mně objevilo malinké starožitnictví. Spíše takové vetešnictví. „Tak ještě poslední“, řekla jsem si. Otevřu dveře, vejdu…, a na podstavci stál ON. Stařičký gramofon. A pod ním 72 000 Kč! Šla jsem do vývrtky. Odněkud zezadu přiběhla mladá holčina a znuděným hlasem se zeptala: „Co chcetéééé“.

„Líbí se mi ten gramofon, ale tolik peněz, to opravdu nemám.“, odpověděla jsem. „ No, a co já s tím jako“, protáhla se líně, čímž mi dala najevo, když na to babo nemáš, tak o tom nemluv. Pak se jí mě ale asi zželelo a při mém odchodu na mě ještě zvolala, „ale třeba by Vám dal majitel slevu, já to tu jenom hlídám. Někam si odskočil, říkal, že se vrátí za hodinu.“

gramofon

No jakou mi může dát slevu? Ze 72 000 na 70 000, ne? Ale přece jen mi něco říkalo, ať počkám. A abych si zkrátila čekání, šla jsem do nedaleké vinotéky koupit  láhev vína, tedy ne pro mě, ale pro pana majitele, aby se mu lépe slevovalo.

A jak to dopadlo? Neuvěřitelně !!!

Pan majitel byl už od pohledu velmi sympatický člověk. Po pár slovech, při kterých jsme zjistili, že máme hodně společného – lásku k historii, obdiv ke všemu, co se týká první republiky, odpor k veškeré inovaci, včetně PC a mobilů, po tom všem mi nabídl, že tedy „uděláme gramofonu cenu“. Načež jsem vytáhla připravenou láhev vína, a on, že si ji vypijeme u něj v kanceláři spolu.  Holka, pozor, blesklo mi hlavou, za takovou cenu ten gramofon zase mít nemusíš.

Ale spletla jsem se. Pan majitel si nic nedovolil, chtěl si jenom ještě chvilku  povídat. Prý si dlouho s nikým tak dobře nerozuměl, a to trdlo, co má v krámě (tuším, že to byla jeho dcera) nerozezná ani almaru od obrazu. A tak jsme si povídali a povídali a pan majitel popíjel a popíjel, já ne, protože jsem byla autem. Až z něj najednou vypadlo. „A kolik mi za ten gramofon můžete dát?“ Tak 8 000 špitla jsem a pak jsem litovala, že jsem nedržela hubu, to je přece drzost. Chvíli bylo ticho. Pak se na mě podíval přes vypitou láhev a povídá: „Člověk má jednou za život udělat dobrý skutek. Já ho teď teda udělám. Je váš!“

Nevěřila jsem vlastním uším, rychle než si to rozmyslí! Jako střela jsem vyletěla k nejbližšímu bankomatu, a když jsem mu dávala těch 8 000 Kč! , pětistovku mi ještě vrátil, prý na benzín. Musela jsem mu ale slíbit, že si s ním přijdu ještě někdy popovídat.

Zpočátku jsem tam moc nechtěla, bála jsem se, že mi třeba vynadá, že jsem ho opila a bude chtít gramofon zpátky nebo alespoň doplatek. Nakonec jsem se odvážila. Byl rád, že jsem přišla, avšak přivítal mě slovy:  Ale už Vám nic neprodám, jeden prodej století mi stačí ))

Myšička

Tak to jsem zvědavá, jestli vás někdo dnes trumfne.

Ale o to nejde, milé ženy-in, nenechte se odradit a pište o svých výhodných koupích.

  • Co jste kdy získala pod cenu, se slevou, nebo doslova za babku?
  • Pochlubte se, jaká nejvýhodnější koupě se vám podařila.
  • Máte na to nějakou taktiku, jak zaručeně srazit cenu dolů?
  • Umíte smlouvat, ukecávat, a balamutit prodavače?
  • A co naopak? Nechala jste se někdy napálit?
  • Myslela jste si, že je to výhodná koupě a přitom jste pořídila šunt?

Napište nám na dnešní téma: Výhodná koupě na redakce@zena-in.cz

Reklama