Hned dva zážitky z hromadné dopravy zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Monkee. CO se jí přihodilo v letadle a co ve vlaku, to se dozvíte na následujících řádcích, stačí rozkliknout tuto novinku...

Téma dne zní: Zážitky z hromadné dopravy.

Následující text zaslala čtenářka Monkee a dozvíte se v něm, co se jí přihodilo při cestování vlakem a také letadlem. Poučení? Alkohol do letadla nepatří...


Pěkný den vespolek přeju.

Zážitků z hromadné dopravy mám mraky. Od časů promrzlých dřevěných tramvají s průvodčími a „splašenými desetníky" přes přecpané autobusy a vlaky cestou na internát a v pátek zase domů, dobíhání vlaků včetně nástupu do už rozjetých až po „nepremávajúcu" MHD, ať už z důvodu počasí neslučitelného s přepravou civilního obyvatelstva nebo auta, zaparkovaného v kolejišti, které zapříčinilo pozdní příchod do práce z titulu následného použití pěškobusu. A protože paměť špatné vzpomínky raději vytlačuje, popíšu vám ty zábavnější.
Jedna z nejmilejších vzpomínek je z cesty na internát vlakem. Jely jsme se spolužačkami v družné debatě a do ní se nám nahackerovali nějací mládenci. Samozřejmě začali frajeřit. Protože už předtím z jejich hlučného hovoru šlo vytušit, ze kterého „ústavu" pocházejí (byla to škola, kterou navštěvovala v sousedním městě moje ségra), začala jsem si z nich utahovat - pomocí znalosti jejich pedagogického sboru i poměrů na jejich internátě. Kluci byli vyděšení mými znalostmi detailů a marně hádali, do které třídy chodím. Prostě mě nedokázali identifikovat. Spolužačky mi u toho zdárně sekundovaly a dobře se bavily.
A ještě zážitek z letadla (děvčata, která už to někde četla, prominou): při návratu z dovolené se všichni těšili, že si v letadle zakoupí nějakou lahvinku za levný peníz (bez cla). Seděli jsme až v ocase a využívali volných sedaček k většímu pohodlí. Mělo to ale tu nevýhodu, že už na nás žádný alkohol nezbyl. Ex-manžel to zvládl celkem v pohodě, o to choleričtěji se chovali tři mládenci sedící vzadu za námi. Ty to rozčililo tak, že se začali u letušky dožadovat vstupu do nákladového prostoru, aby si z kufru mohli vytáhnout své vlastní zásoby, když už jim bylo jasné, že na palubě nic k pití nedostanou. Skončilo to tehdy varováním, že bude přivolán pilot a pánové budou platit pokutu za rušení klidného průběhu letu. Až potom ztlumili hormony a nezbylo jim nic jiného než vystřízlivět.

Pěknou jízdu dnešním tématem přeje,
Monkee

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


  • SOUTĚŽ: PROTECTUM GINGO přináší úlevu při únavě očí.

Téma dne 8. února 2011: Zážitky z hromadné dopravy

  • Máte nějaký komický zážitek z hromadné dopravy?
  • Máte nějaký smutný zážitek z hromadné dopravy?

Sem s nimi! Posílejte mi své příběhy k tématu na redakční e-mail, uveřejněný níže. Nemusí to být jen zážitky komické či trpké, pište mi i o svých nespokojenostech, tedy věcech, které se vám na hromadné dopravě nelíbí. Prostě si trochu zanadávejte! Záleží na vás, co mi o hromadné dopravě napíšete. Pokud ale chcete získat pěkný dárek, totiž knížku vyloženě tematickou: Jak si zachovat chladnou hlavu autorky Barbary Beckhamové z nakladatelství MOTTO (viz obrázek níže), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

jak