Jste-li milovnice kávy, jistě pochopíte touhu čtenářky Monkee, která celou svou bytostí touží po zakoupení džezvy. Zajímavé je, že si každý kuchyňský spotřebič pojmenovává...

Tentokrát se bavíme o věcech, které vám v domácnosti chybí. Čtenářka Monkee by si ráda pořídila džezvu na kávu...


Přeju pěkné říjnové dopoledne.
Po čem už celé roky toužím jako kuchtička? Neptejte se dvakrát...
Mýma rukama už za ty roky, co krmím nejen svůj vlastní hladový krk (ať s láskou nebo z povinnosti), prošla dlouhá řada kuchyňských pomocníků a jen málokterý považuji za nepostradatelný pro život. Začalo to „papiňákem“ Kuktou, který si přivezla přímo z Maďarska máti a naučila nás v něm (nejen) báječné „hovězí ála Mamaia“, které kdysi jí učarovalo na zahraniční dovolené. Pak přišly na řadu různé mixéry a roboty, mlékovar, elektrický (pěkně prskající) překapávač na kávu, souprava na fondue, stolní gril, remoska a takhle bych asi ještě chvíli pokračovala s vypočítáváním. Ušetřím vás. Připomenu jen poklad, který je v současnosti považován za naprostou přirozenost a přesto pamatuju ty nadšené chvíle, kdy k nám domů přibyl. Mohlo mi být tak asi deset, jedenáct let, když máma koupila první ledničku. A obdivuju mámy i babičky, které výživu rodiny zvládaly bez ní.
Jediné, co by mi v současnosti ze všech těch „drobných“ nástrojů v mé kuchyni opravdu chybělo, je džezva. Moje kafe na xy způsobů... :-) Chyběla by mi ještě víc než nedávno zmiňovaný rychlošlehač na šlehačku, který nám zpříjemňoval nedělní chvilky u kafe už na kolejích na VŠ ...
A po čem ještě i teď stále toužím? Celkem ráda peču a naučila jsem se zvládat svoji nezkrotnou Angeliku, plynovou troubu. Přesto bych ji ráda aspoň na důchod zaměnila za elektrickou (případně i s dalšími vylepšeními). A určitě bych jí vymyslela i příhodnou přezdívku.

Od kafe a lentilkového narozeninového dortu vás všechny zdraví,
Monkee

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama