Opravdu zajímavý příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Mimisek1. Protože není kvůli svému handicapu příliš pohyblivá, stal se jí největší vychytávkou a pomocníkem počítač, který má umístěný nad lůžkem...

Další vychytávku zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Mimisek1. Její příspěvek je opravdu silný a poodhalí vám kousek z čtenářčina života na lůžku...


Hezký den,
dá se říct, že pro mě je takovou vychytávkou i obyčejný vozík s polohováním nebo sedačkový výtah do patra našeho domu. Ovšem největším pomocníkem je můj notebook. Jedna věc je, že je růžový, takže mi i do pokoje ladí. Ale druhá, ta důležitější, že programy v něm mi umožňují být stále v kontaktu s okolím, ikdyž už dávno nemůžu psát na běžné klávesnici a používat myš. Jedním je klávesnice na obrazovce s intuitivní nápovědou slov, kdy stačí najet kurzorem na písmena a píšu. Druhým je program, který za mě mluví, když je potřeba hezkou češtinou na to, že je to pouze robot. A všechno díky šikovné malé kameře, která snímá pohyb hlavy. Nebo spíš nálepky, kterou mám na čele. Monitor mám pěkně před sebou, když mám elektrický polohovací rošt zvednutý. :)

luzko a pocitacctenarkaplocha

Mischelle3

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Fototéma dne 21. května 2012: Domácí vychytávky

Jenga

  • Máte doma nějakou vychytávku? Vyfoťte ji, popište její funkci či účel a pošlete mi obrázek i s vysvětlením do redakce!

Své příspěvky zasílejte nejpozději do 21.5.2012, 15.00 hodin na e-mailovou adresu níže. Pevně věřím, že budou pro ostatní čtenářky inspirativní. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem - hrou Jenga od firmy Albi - která se hodí nejen ku hraní, ale může posloužit i jako vychytaný klínek či podložka.

A pokud doma žádnou vychytávku nemáte, můžete poslat vychytávku, kterou jste viděla (a vyfotila) v domácnost někoho jiného.

 

Reklama