Přinášíme vám další aktuality ze života hubnoucích čtenářek. Miriam (nick Pajda) to vzala opravdu z gruntu. Podařilo se jí shodit už deset kilo, a ještě se dala na cvičení. Jak se jí daří ve fitku a co tomu předcházelo? To už se dočtete v jejím nejnovějším příspěvku

 

Miriam

Tedy, měla jsem nějaké podmínky. Nesmí to být moc daleko od tramvaje, musí tam být tehdy, kdy mně se to hodí, a nesmí se tam na mě dívat blbě... a tiše jsem doufala, že podobné fitko v Brně není. Je. Bohužel má i wellness zónu a restauraci, takže jsem nedokázala vymyslet žádný důvod, proč tam nejít. Doprovázel mě syn. Tedy on mě spíš hlídal, abych tam opravdu šla. Ne že by měl maminku tak rád, ale už tam dva měsíce chodí cvičit a nebaví ho chodit sám.

m

A ještě než jsem tam tam šla, tak jsem si nechala dělat podrobný rozbor tělesné stavby v centru pro Zdravý životní styl. Dostala jsem kdysi jakýsi poukaz a uznala jsem, že by asi bylo fajn ho uplatnit. Nejprve chytrá váha, pak odběry krve, vyšetření lékařem a následně rozhovor. Ten vypadal asi takto:

„No, vy máte nadváhu...“
„Já vím.“ 
„A vy máte... hmm... máte... ahá... moc svalů.“
„No to je dobře, ne?“
„Ale vy máte taky nějaký tuk...“
„No to bych celkem čekala... on v těle nějaký tuk obvykle bývá...“
„A jinak máte všeho dost, víte. A máte dost proteinů...“
Na to, že věděli o protienové dietě, to byl úžasný objev.
„A tohle, to je cholesterol... cože? To je cholesterol?“
„To tvrdíte vy, já do toho papíru nevidím...“
„No je to cholesterol. Jak to, že je pod normou?“
„Pod normou je už deset let, od doby, kdy jsem držela Atkinsovu dietu.“
„Ta ale cholesterol zvyšuje.“
„No asi ne, když klesl všem mým známým, kteří ji drželi správně.“
„Ale máte vysoké cukry!“
„Hmmm... a ta Cola, co jsem ji pila před hodinou, na to vliv nemá?“
„Asi má... a jo, já říkala, že to uvážíme... máte cukry v normě.“
„Takže?“
„No, máte docela dost svalů, jen jsou divně rozložené... a můžete shodit ještě asi tak 5 kilo.“

Fitnes

Ve fitness centru na to šli jinak. Nechali mě odzkoušet H.E.A.T. (což jsem po deseti minutách vzdala kvůli nevhodným botám, ale jinak paráda. Asi na to budu chodit, jakmile mě nechají), pak posilovnu a na měření mě objednali dodatečně. Konstatovali, že si troufnou jít dolů o deset kilo, ovšem s trenérem, abych si nepoškodila páteř. Vadné držení těla jinak zkorigovat nedokážou. Ochotná paní mi vyhledala kurzy, které by padaly do úvahy, stanovila cvičební plán a ukázala mi všechny možné a nemožné trenéry, ze kterých si mohu vybrat. Co je úžasné, tak je to, že v ceně je volné využití bazénu, whirpoolu a sauny, takže se člověk může zahřát. Za sebe můžu říct, že první vyzkouším ten wellness. V téhle zimě to bude úžasné.

m

A hubnoucí úspěchy? 

Dohodnutých 10 kilo je dole a ještě mi zbývá čas do 10. června... a to jsem pořádně cvičit zatím nezačala. Teď už to jde dolů samo. Manžel shodil 13 kilo, a to i přesto, že týden byl služebně v Maroku a jedl to, co zaměstnavatel dal... pokud jde o jídlo, tak jsem zjistila, že když uděláte bramborový salát z cuket, a nikomu to neřeknete, obvykle to nikdo nepozná. :-D Ovšem je to „pravý vánoční“ - sýr, šunka, domácí majonéza (tedy žloutek, hořčice a olej) pórek, hrášek, cibule a ze zeleniny vynechávám mrkev. Ta cuketa je tam jen jako nepodstatný doplněk. Jinak se pořád ještě držím indické kuchyně, různých „nudliček a la Čína“ a zeleninových salátů. A té čočky.

Ukázkové menu na synovy narozeniny:

  • Kuřecí pikantní špízek s paprikou a zeleninovou oblohou - syn měl ve špízku i ananas
  • Květáková krémová polévka (z webu KetoDiet)
  • Přírodní řízek s „bramborovým“ salátem
  • Bílkové pusinky s mandlemi  (z webu KetoDiet) a káva

Samozřejmě malé porce, ale stačilo to. Posun na váze směrem nahoru se nekonal. Tolik k obavám, že po skončení diety nebudeme moct normálně jíst. Zřejmě půjde hlavně o to, co je to normální...

Miriam

Související články:

Vybrané čtenářky získaly odborné poradenství a produkty pro jídelníček v podobě produktů na 3 měsíce, které díky dodržování předem daných zásad napomohou k efektivnímu zhubnutí. Hodnota balíčku je 15 tisíc Kč.

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz. Velmi pozitivní zkušenost s touto dietou má i naše kolegyně Elly Kolaříková, kterou znáte z rubriky Vaření. Zhubla během 2,5 měsíce 12 kg a drží si kila i po roce dole.

Ketodiet

Reklama