Další zajímavá stavba přilétla elektronickou poštou k dnešnímu architektonickému tématu od čtenářky Mio.


Zdravím všechny,

k napsání mého příspěvku mě inspirovala dnešní anketa o tom, zda se nám líbí či nelíbí Tančící dům. Nejsem striktně konzervativní, takže ano, mně se líbí.

house

Ale která stavba vyvolala podobné diskuze, byla o 11 let starší budova ve Vídni - Hundertwasserhaus. Jedná se o dílo umělce Friedricha Hundertwassera - těch jeho budov je především v Rakousku celá řada, ale já mám v paměti právě tento dům - byl postaven v roce 1985 a měl sloužit jako bytový dům pro sociálně slabší vrstvu. Stal se ale spíš turistickou atrakcí a o byty samotné je enormní zájem - na 1 byt je až 500 žádostí.

house

Já jej viděla poprvé brzy po jeho „narození“ - při svém pobytu u mé pratety, která právě ve Vídni žije. Pamatuji se, že právě ona z něj nadšená nebyla, ale mě, coby 7leté dítko, ta barevnost a pestrost přímo ohromila.

Co na něj říkáte vy?

Vaše,
Mio

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.


Myslím, že si tento dům zaslouží i anketu...

Téma dne: Moderní architektura

Jaký je váš vztah k moderní architektuře? Podělte se o něj se čtenářkami magazínu Žena-in! Pište mi své názory a posílejte fotky!

Užší témata...

  • Moje oblíbená moderní stavba.
  • Miluji domácí moderní architekturu.
  • Miluji zahraniční moderní architekturu.
  • Moderní architekturu nemám ráda.
  • Některé stavby se mi líbí, jiné ne.
  • Můj nejoblíbenější sloh.
  • Vyfotila jsem se před... / Vyfotila jsem zajímavou stavbu.

Příspěvky posílejte, jako vždy, na redakční e-mail...

Co můžete získat?

Původně jsem plánoval, že jednu ze čtenářek odměním nějakým pěkným modelem moderní architektury, ale nic takového jsem nesehnal. Idea, že bychom zaplatili pro čtenářku architektonický návrh na stavbu domu u nějakého renomovaného architekta, neprošla na poradě, a tak nakonec dvě z vás odměním knihami: SHREK Zvonec a konce a Zvonilka z nakladatelství EGMONT.

Reklama