Děkujeme čtenářce Maryene za další příspěvek vonící jarem. Jaké je to její jaro?

Dobrý den, co mi na jaře voní? To že přichází jaro, poznám podle vůní fialek. Jejich vůně mi připomíná jaro už od dětství, kdy jsme první kvítky nadšeně trhaly nosily se svojí sestrou domů mamince a stejně tak po letech to dělali i moji tři malí synové, když postupně zaplnili všechny malé vázičky a skleničky a řadili je vedle sebe v okně. Vůně fialek je pro mě nezapomenutelně  nádherná ve spojení s jarem, ale pouze ta přírodní, fialky jako parfém mi nevoní.

Jaro a jeho vůně, to je i opojná vůně rozkvetlých mandloní v mandloňových sadech ve městě mého dětství a mládí v Hustopečích a vůně kvetoucích trnek, které jsme povinně museli sbírat a nosit do školy. Pozdní jaro mi voní konvalinkami a lesem.

Jaro, to je pro mě vůně benzínu, když při prvních jarních paprscích moji synové vytáhli na dvůr svoje motorky a začali je chystat na první jízdu. Jaro, to je ale i dým táhnoucí se z okolních zahrad od sousedů, kteří chtiví pořádku na vlastní zahradě dělají nepořádek v celém okolním ovzduší. Brrr!

Jaro, to je vůně nádherných magnolií.

Jaké vůně mám nejraději? V létě i v zimě mám ráda lehké svěží vůně. Na jaře se nejvíce těším na sněženky, přestože nijak zajímavě nevoní, je to moje oblíbená jarní květina, protože svým příchodem hlásí konec zimy a začátek pro mě nejkrásnějšího ročního období.

čtenářka Maryene

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Škoda, že fialky nevydrží ve váze a už druhý den se musí vyhodit. Nebylo by lepší nechat je kvést v trávě?

Co vy, milé ženy-in? Čím voní jaro vám? Na jaké vůně se těšíte? Která květina je pro vás poslem tohoto krásného období. Vyfoťe nám, co kolem vás kvete a podělte se o své jarní zážitky slovem i obrazem

Své příspěvky posílejte na redakce@zena-in.cz

Reklama