Zabýváme se tématem rakoviny prsu, jsme rádi za vaše příběhy, ať je prožíváte sami nebo někdo vám blízký. Čtenářka Marcela v sobě našla sílu a nelitovala se, naopak se pustila do boje. Přečtěte si její příběh.

Dobrý den, chci se s vámi podělit, jak jsem bojovala s rakovinou prsu.

Byla jsem hospitalizovaná zrovna na infekční oddělení, měla jsem asi na sebe více času než doma a při sprchování jsem si náhodně nahmatala bulku na levém prsu. Měla jsem mít zrovna měsíčky, tak jsem si říkala, že to mám asi jen nateklá prsa, ale dva dny jsem přemýšlela, jestli to mám říci lékařům. Když přišla sestřička, řekla jsem jí o mém podezření a ona mne hned zkontaktovala s lékařem. Lékař bulku nahmatal a řekl, že je to asi tukové.

breast cancerDruhý den mě propustili a do zprávy napsali vyšetření mamografu, ale až za měsíc. Byla to docela dlouhá doba, myslela jsem si, když má někdo problém, že ho pošlou dříve.

Nastal den vyšetření, pořád jsem si říkala, bude to dobré, ale už v čekárně to byla nekonečná doba, než si mě lékař zavolal… Bohužel mi ve 39 letech řekl, že je to nádor, ale nevěděli, zda zhoubný. Začal koloběh po nemocnici.

Na ultrazvuku mi udělali biopsii, bylo to v prosinci  2011. Měli mi dát vědět po Vánocích. Těsně před svátky,  23. 12. ráno asi kolem půl deváté mi zazvonil telefon a paní doktorka mi oznámila, že je to zhoubné. Nečekala jsem to.

Hned 27. 12. jsem musela na onkologii, kde se domluvila operace. Primář mi řekl, že jsem si to našla brzy, a že budu mít asi jen ozařováni, což mi v tu chvíli ulehčilo.

Po operaci vzali vzorky a čekalo se asi 14 dní, když jsem šla na vyndání stehů, paní doktorka ještě nevěděla výsledky. Dozvěděla jsem se je až při další návštěvě onkologa, další šok. Z osmi uzlin byly dvě v metastáze.

Začal další koloběh léčby, měla jsem 8x chemoterapii, 33x ozařování a 18x proběhla biologická léčba.

Jak jsem to zvládala? Nikdo by asi neřekl, že jsem nemocná, brala jsem to jako chřipku. Jak jsem si nemoc nepřipouštěla, tak jsem to přežila i bez prášků na nervy, kdo to o mně věděl, tak mi říkal, že není ani možné jak to zvládám.

Nikdy bych to nikomu nepřála a obdivuji staré lidi, že to vše zvládnou při takové nemoci.

V nemocnici se mnou byla holčina 36 let, která měla rakovinu dělohy, doma 3 malé děti a rakovině podlehla. Dost mne to zasáhlo, v říjnu to budou dva roky co tu není mezi námi, přiznám se, není den, abych si na ní nevzpomněla.

Já jsem bojovala a rakovinu porazila. Od té doby, co jsme onemocněla, každé ženě říkám, ať si prohlíží prsa, aby se vše podchytilo včas.

Krásný den vám přeje čtenářka Marcela

Děkujeme Marcele za její příběh.

Milé čtenářky, obracíme se tímto také na vás s prosbou o vaše příběhy. Pokud jste se s touto zákeřnou nemocí setkaly (osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba), napište nám o tom. Vaše příběhy rádi zveřejníme. Deset z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou Nivea v ceně 700 Kč od našeho partnera, projektu For You, a balíček v hodnotě 600 Kč od redakce a společnosti AVON. Partnerem naší výzvy je pojišťovna NN a její projekt For You, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

Příběhy piště na e-mail: klara.krizova@zena-in.cz

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

logo

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte i další příběhy

Reklama