Děkujeme za další skvělý příspěvek na dnešní téma. Poslal nám ho čtenářka s nickem Mandzarik a vy se v něm dočtete, proč nemá respekt z uniforem

Dobré dopoledne, milá Ženo-in, dostala jsem kouř kvůli absentujícímu příspěvku na dnešní téma, napravuji obratem. Jako Beran nesnáším kritiku a reaguji nepřiměřeně. Tentokrát jsem však zaťala zuby, neboť můj příslib pravidelně přispívat lze snadno dohledat a usvědčit mě z liknavosti. To nemohu připustit.

Nemám respekt z uniforem, mám respekt před svým nekonečným bordelářstvím, na které mohu doslova dojet. Ještě před dvěma týdny jsem ohrožovala plynulost dopravy střílením pohledů na všechny světové strany, zda někde nesvítí signální zelená vesta. Byla bych ochotna se prudce otočit v protisměru a zmizet v lese. Proč ?

Protože zákonnou povinnost přeregistrovat auto ve lhůtě deseti pracovních dní jsem si protáhla na několik měsíců. Já si to chtěla přeregistrovat, fakt jo, až bude čas, až se mi bude chtít, až a tak. Pokuta ve správním řízení až padesát tisíc.

Jedu si tak padesátkou po obci tam, kde ONI nikdy nestojí. A bác ho. Byli tam. Dobrý den, paní řidičko, silniční kontrola. Víte, že vám nesvítí pravé světlo ? (jasněže vím. To jsem taky chtěla vyměnit, až se mi bude chtít, až bude čas a tak) Doklady. A jeje. Takže - „podívejte, já čekala na přepsání bytu, abych si mohla zapsat trvalý pobyt a přeregistrovat auto“ „No ale my se teď nebudeme bavit o katastru“ „To já snad ani nečekám, jen jsem si říkala, že mě zastavíte, až budu mít všechno v pořádku.“ Zelenou kartu ? Šmarja, copak jsem o ni žádala? Já ve Státech fakt nikdy nebyla. A jo - tohle. No, tak si to prosím vás, všechno projděte, já to tady mám v takovém pouzdru, a mělo by tam být všechno. „Vy jste ani nerozlepila dopis od pojišťovny ?“ Proč bych ho měla rozlepovat, já vím, že je tam potvrzení o pojištění, jsou snad fakt tak vygumovaní? Co by bylo jiného ... tupci. Víte, já si prostě říkala, že až mě zastavíte, budu mít všechno v pořádku. A vy mě necháte odjet. „Samozřejmě, že vás necháme odjet.“ No, ale bez pokuty ... „ ... tak jeďte. A dejte si to do pořádku.“ Děkuji, děkuji.

Světla svítí, stěrače stírají, auto je přeregistrováno, mám chuť dělat fakáče a vyhlížím signální vesty právě proto, abych se pochlubila, že mám všechno v cajku. Tak proč mě nestaví ?

Tak si tedy zastavím sama. Na zákazu stání. Ještě se středočeskou značkou. Přijdu - A měl ho tam ! Bota jak Brno.

Ale já se neztratím. Úlisným hláskem volám 156 - dobrý den, mám na autě botu, prosím, byli byste tak laskavi a přišli mi ji odstranit ?

Čekám. Jdou kolem dva městští. „To jste vy ? Máte nějaké vysvětlení ?“ Ano, jsem blbá, stačí to takto ? „Technický vůz jede za námi. Že jste byla upřímná, řekněte, že jste byla u doktora.“ Ano, děkuji, děkuji.

„Dobrý den, doklady prosím“ Tady, tady je máte, vidíte ten ustřižený rožek? Tak to jsem si nechala přepsat trvalý pobyt, abych .... Dál to znáte. „Vy jste ze Šumperka?“ Ano, ano, už roky ... (ona je ta středočeská značka prostě nějak štvala). „No. Co budeme dělat? Už tu máme záznam ... jste si ale vědoma svého přestupku, souhlasíte tedy s blokovou pokutou 200,- Kč ?“ Ano, ano, děkuji, děkuji. „Body za to nejsou a je to vyřízeno, souhlasíte ?“ Ano, ano, děkuji, děkuji.

Já prostě nepochybuju, že to ukecám. Ani tehdy, když mě chytli městští na kole v parku se slovy - „víte, že ničíte městskou zeleň ?“ Ano, vím, ale můj tatínek s vámi jezdí na zájezdy jako průvodce. „Aha. Ten by měl radost. Tak jeďte.“

Nemůžu si pomoct, ale já toho fakáče fakt jednou udělám. A vykecám se z toho stejně jak Palackej.

Vaše flegma Mandzarik

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Já myslím, že na to jdete dobře. Hlavně přiznat chybu, posypat si hlavu popelem... to většinou funguje

Máte také nějakou taktiku na policisty, milé ženy-in? Děláte „blbou“, nebo se dohadujete? Co vám vždycky zafunguje, abyste je obměkčila? Obohatíte dnešní téma také svojí příhodou? Napište nám, jaké máte zkušenosti s policisty. Dobré, nebo spíš špatné?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama