Děkujeme za velmi vtipný příspěvek, který nám poslal čtenářka s nickem Mandžarik

Milá Ženo-in, co to na mě dneska zkoušíš ? Co je tohle za dilema ? Kdybys byla radši žena out, snad bych založila sbírkové konto jako poděkování. Toužila jsem po synech. Sígrech, grázlech, v odrbaných kalhotech, prakem a odřenými koleny. Ctibor a Martin. V dětství opékající brambory na ohni (to ty staré obrázkové knížky s Ladovými obrázky), kradoucími jabka (dětské seriály), exteriér Zilvar z chudobince. V dospělosti ctící matkou svou co svatost nejsvatější. Jistě už tušíš, jak se mnou příroda vypekla. Ctibor se jmenuje Markéta, Martin Zuzana. Ani tu Andělu s Julií jsem si neprosadila. Jsem mrtvá Mandzarik.

Obě dcery mají temperament výše popsaného Ctibora s Martinem, vzhled andílků, dívčí marnivost, tři předžaludky předžvýkavců a jeden pravý.

Bůh žehnej Americe, já na ni uvaluji kletbu. Kletbu za všechny Cinderelly, Snow Whites, Sleeping Beautiesy (rozumějte Popelky, Sněhurky, Růženky), za všechny Barbie i s jejich domečky a Keny, za všechny potisky na dětském povlečení, kobercích, ručnících, hrníčcích, knihách, blahopřáních, autech, domech, zemi, nebi. Mé dcery chtějí být IN.

Je-li to tedy opravdu Markéta a Zuzana - a já vím, že jsou, pak pokorně přijímám jejich ženskou přirozenost, a rouhání beru do hrobu s sebou. Ženské sebevědomí je základem úspěchu, co vám budu vykládat, a tak s hlubokým smutkem v duši odvracím pohled od modrých bundiček, hnědých kalhot a rozlišuji barvy jen na růžová a ostatní.

S kreditkou čistou jak slovo Boží sleduji jejich dětskou radost při skotačení v blátě, vodě, písku s princeznami na hrudi. Neznám rýpání v talířku. Znám porce pro dospělé těžce pracující muže a otázku - máme ještě ? Leč stále doufám. Doufám, že mé krásky v růžové oslní bohatého prince a já dojdu klidu. Jen to bude ještě dvacet let trvat.

Vaše zhroucená Mandzarik

Co můžete chtít víc?

Napíšte nám také něco na dnešní téma, milé ženy-in? Co máte doma za ratolesti? Vysnila jste si také chlapečky a máte holčičky? Nebo je to u vás právě naopak. Oblékáte děti podle svého nebo jejich vkusu?

Pište svoje příspěvky na redakce@zena-in.cz

 

Reklama