Ačkoli se čtenářka Mandzarik přiznává, že očima jí, razí teorii, že kdo má hlad, ať si uvaří. Pokud s touto teorií souhlasíte, jistě se vám bude líbit čtenářčina úvaha, podložená životními zkušenostmi...

Magazínu Žena-in.cz dnes vládne vaření. Celý den spolu „jíme očima“. Jak to má s jedením očima čtenářka Mandzarik, to si můžete přečíst v jejím příspěvku...


Jíte očima?
Ano. A jsem syta. V marné snaze učinit ze mne ženu jsem byla v dobách, kdy ledva přestaly platit přídělové lístky, oblažena Velkou českou kuchařkou. Potměšilý úsměv matky, jež dlouhodobě zanedbávala svou výchovnou povinnost, přešel po rozbalení pompézně zabaleného vánočního dárku v nemaskovaný smích. Má výbava byla kompletní. Chyběly už jen monogramy na povlečení zn. Triola.
Třešinku na dortu - ženicha - jsme nakonec našly, maminka je žena sečtělá, která nejen ví, jak nejlépe připravit svíčkovou, ale také to, že s pocitem sytosti se krev z mozku přesouvá do trávicího traktu a smyčka kolem ženicha se nenápadně, leč pevně, stahuje. Zbaven možnosti soudně přemýšlet upadá do blaženosti spokojeného zvířátka, zatímco synapse budoucí tchyně nestačí přenášet vzruchy. Tu polévku vařila Markétka sama.
Dnes mám kuchařky uložené v dřevěné nádobě na chleba. Tam neokorají stejně jako věčně čerstvá jistota - kdo má hlad, nechť si uvaří. Já po emancipaci netoužila. Jsem přesvědčena, že je produktem mužů těsně před nasycením. Uživ mě a já ti uvařím. Takhle to mělo být. Není má vina nutnost druhého platu. Po svatbě už hrajeme fér, ne?
Kdo ví, která dnes vaří bývalému manželovi. Ale přeju mu, ať mu chutná. Přiznávám, tu polévku vařila maminka.

Mandzarik

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 27. dubna 2011: Jíte i očima?

Zasílání čtenářských příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Během dnešního odpoledne (27. dubna) se dozvíte, který příspěvek jsme ohodnotili slíbeným dárkem: knihou receptů GOURMET a Sobotní školou pečení HERA (viz obrázek níže).

cena

Reklama