Další příspěvek je od čtenářky s nickem mamina30. Počítač jí pomáhá zejména při komunikaci s lidmi, které potkal stejně tragický osud jako ji. Více již v příspěvku.

Já mám počítač teprve rok a půl. Nikdy mi nějak nevadilo,že doma nemáme PC ani dětem nechyběl.Jenže právě před rokem a půl nám umřel syn a já se uzavřela od okolního světa.S nikým jsem nekomunikovala,nikam nechodila.Manžel se na to už nemohl dívat,tak mi koupil notebook a přes jeho neustále přemlouvání jsme si dala říct a začala se seznamovat. Používám ho na komunikaci s rodinou a blízkými známými a také přes něj komunikuji s lidmi,co je potkal stejný osud jako mne. Hodně mi pomáhá vyměnovat si názory a sdílet smutek s někým,kdo ví jak se cítím. Také počítač používám k nakupování přes internet,protože pokud to situace nevyžaduje,nechodim nikam mezi lidi,Jsem jen s rodinou a s dětmi. Samozřejmě chodíme ven s dětmi atp.ale to je vše. Pro děti jsem schopná udělat cokoliv,ale nemám sílu a ani chut se jit někam bavit nebo courat po obchodech. Sleduji jakoby svět skrz internet, aspon tak trochu něco vím,či se dozvím.

Mám i oblíbené stránky, které jsou pro ženy, jako je Žena - in atd., které navštěvuji, občas přidám nějaký příspěvek,či foto,ale jinak počítači rozhodně nepodléhám.Ted s odstupem času jsem moc ráda,že jsem se manželem nechala přemluvit ke komunikaci přes pc.Protože každodení komunikace s mými nejbližšími,mi moc pomáhá zvládat každý další všední den.

mamina30

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

________

Já už jsem to paní napsala i v soukromém e-mailu, nikdy nevím, jak mám na podobné tragické události reagovat. Sama mám děti, ztráta dítěte je pro mě něco absolutně nepředstavitelného, nemyslitelného... V takových případech je dobře, že existují počítače,... spojení s druhými, sdělená bolest je pak o něco menší.

Moc děkuji za příspěvek a přeji hodně životní síly a energie, budete ji ještě potřebovat.

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska