A tedy i Václava Havla. Uznává jeho zásluhy, a myslí si, že je dobré mu vzdát čest a důstojně uctít jeho památku. Ráda by mu zapálila svíčku u chomutovského divadla, kde se lidé scházejí, aby na něj zavzpomínali

Přeji všem pro někoho pěkný a pro někoho zase smutný den. Někdo smutek bere vážně, někdo z toho nedělá tragédii a někdo si třeba řekne přeci jen to byl prezident, tak proč pro něj nesmutnit. Je pravda, že já patřím mezi ty, co si z toho hlavu nedělají a nějak to neřeším. Uctívám každého, kdo zemře. Ať je to slavná osobnost nebo obyčejný člověk, kterého ani neznám.

Byl sice český dramatik, esejista, kritik komunistického režimu a politik. Hlavně také byl poslední československý prezident a hlavně také první prezident České republiky. Sice se mu nepovedlo zabránit rozpadu československa, ale možná že je to dobře.

Zda mi jeho osobnost bude chybět, to se říct nedá. Hodně toho pro náš stát udělal a zaslouží si to nejlepší. Včera jsem bohužel neměla tu možnost jít k Chomutovskému divadlu, kde se kolem sedmé hodiny zapalovaly svíčky a vyvěšovala fotografie.

Do Chomutova se dostanu až 24. prosince a tak tam ráno nebo k večeru určitě příjdu zapálit svíčku. Škoda, že jsem nemohla poslouchat zvony, které byly přímo pro něj.

Bohužel v Klášterci se nic asi takové nedělo. Nikde to nebylo psané ani to nehlásili v rozhlasu a tak jsme se nikam nechystali. Doma jsme žádnou svíčku neměli, aby jsme ji aspoň tam zapálili. My svíčky nevedeme.

Co se týká jeho knih a divadelních her, tak abych pravdu řekla, ani jednu jeho knihu jsem v ruce neměla a žádnou divadelní hru neviděla. Ani jeho film „Odcházení“ jsem neviděla, hlavně mi nic neříká. Pro mě už je to starý černobílý film a ty pro mě nejsou. V době, kdy film vyšel jsem ještě nebyla na světě. Skoro ani Československo jsem nezažila ... jen pouhý jeden rok a to jsem ještě z toho neměla rozum :-D

Přeji všem pěkný  zbytek dne

malinke-kote

Milé malinke-kote, asi si to nějak pletete. Film „Odcházení“ režíroval sám Václav Havel podle své stejnojmenné hry a premiéru měla loni.

Co vy na to, milé ženy-in? Viděly jste film Odcházení? Jak se vám líbil? Četly jste některou Havlovu knihu nebo hru? Rozumněly jste jí?

Bude vám Václav Havel chybět? Co pro vás znamenal?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama