Má dvě znaménka, která by byla potřeba odstranit, ale bojí se, že to bude bolet. Zároveň žádá o radu čtenářky, které už podobný zákrok podstoupily. Co je lepší a méně bolesivé? Laser, nebo skalpel?

Dále mám dvě více nebezpečné pihy, ale bojím se jít na odstranění. Už asi pět let mě rodiče přemlouvají, abych šla. Jsou na zádech a ta jedna je hodně vystouplá a v létě bez náplasti se nemohu opalovat, protože jí sluníčko škodí. Letos jsem se ale rozhodla, že nejspíše půjdu, nějak to budu muset přežít. Alespoň tuto jednu budu muset si nechat odstranit. Už se mě ptala i obvodní, zda se nechystám jí dát pryč, že nevypadá bezpečně. Opravdu mi překáží nejen na sluníčku ale také i ramínku od podprsenky a tílek. Je zrovna na tak blbém místě, že si musím dávat neustále pozor.

Tímto jsem se vás chtěla zeptat, co je pro pihu nejlepší, zda vyříznutí a nebo vypálení laserem. Co je méně bolestivé nebo spíše lépe řečeno co nebolí vůbec a neucítím to. Každý mi říká že vyříznutí není tak nejhorší, ale vyndavání stehů trošku bolí a proto se toho bojím. Já jsem pod nůž nikdy zatím ještě nešla, žádné stehy jsem neměla, ani nic zlomeného, tak asi proto se toho bojím. Já jsem takový strašpitel, protože jsem se bála i zubaře i když teď už vím, že není důvod se ho bát a nakonec tam také chodím pravidelně.

Děkuji předem všem za radu, kdo poradí a užijte si zbytek pěkného dne

malinke-kote

Myslím, že není čeho se bát. Zákrok se provádí v místním „umrtvení“, takže nic necítíte. A stehy? To je jen takové malinké štípnutí, někdy to necítíte vůbec. Ale záleží na tom, jak nízký nebo vysoký máte práh bolestivosti. Hodně dělá i psychika, takže se nebojte a jděte do toho.

Co byste poradily vy, milé ženy-in? Jaké máte zkušenosti s odstraňováním znamének? Jaké máte zkušenosti s pihami vůbec?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama