O pejskovi se tentokrát moc nerozepisovala, ale rybičkám, které jsou prý velice náročné na údržbu věnuje největší část svého příspěvku. No vida, další zvířátka, která jsme tu dnes ještě neměli

Přeji všem pěkný den, na zvířecí téma se vždycky těším, protože svoje zvířátko mám opravdu hodně ráda. Jaké ale doma zvíře chovám, už tady každý ví. Ano, je to pes i když ještě nedávno jsme měli i rybičky, ale bohužel nám odešlo akvárko. Prasklo a tak musíme čekat na reklamaci. Do dnešního téma, ale rybičky zařadit také mohu, protože jejich údržba je opravdu náročná a až bude akvárko nové, tak si svoje rybičky vememe zpátky, které máme zatím u kamaráda.

Co se týká údržby našeho pejska, tak je nároční hlavně na česání. Hodně mu padají chluby a tak ho minimálně jednou týdně musíme česat. Naštěstí to má rád a tak není problém zajít ven na jeho oblíbený kámen, kde ho učešeme. Stříhat ho naštěstí vůbec nemusíme, není to potřeba. Co se týká koupání to už je docela problém, protože se vykoupat nenechá. Koupeme ho alespoň dvakrát do roka. Když ho hodíme do vany, tak na něj musí být alespoň dva, aby z té vany nevyskočil. Když ho ale můžeme vykoupat na zahradě, tak to tak velký problém není, to se docela i nechá. Takže využíváme většinou teplé období, kdy ho můžeme vykoupat i venku.

Co se týká rybiček, tak ty potřebují větší pozornost. Často se jim musí měnit voda. Tu jsme měnili asi tak jednou za týden nebo jednou za dva týdny. Záleželo, jak byla voda hodně znečištěná. I přes veškeré filtry se voda lehce znečistí. Bohužel posledních pár měsíců jsme měli problém se řasami, kterých jsme se nemohli zbavit a ještě se nám tam rodilo hodně šněků. Naštěśtí jsme přišli na přípravek, který je vyhubí a už se neobjeví. Trvalo to ale delší dobu, než nějaký přípravek opravdu zafungoval. Bohužel teď zatím rybičky už nemáme, doufám, že nám reklamaci v létě uznají a budeme si je moci zase pořídit. S reklamací to máme bohužel složité, protože jsme ho kupovali až v Českých Budějovicích a to je od nás poměrně dost daleko.

U rybiček jsme museli také hlídat čas a vypínat jim světlo, protože právě čím déle je světlo zapnuté, tím více a často se dělají řasy. Nato jsme bohužel přišli později. Takže asi tak po osmi hodinách jsme jim zhasínali a každé ráno krmili. Dokonce jsme se divili, že při převozu nám zemřel sameček mečovky a tak samička se během té chvíle převtělila na samce. Docela jsme se divili, protože jsme ani nevěděli, že se rybičky můžou převtělit na druhé pohlaví.

Beníka už vám zasílat nebudu, toho všichni už znáte a tak vám alespoň ukáže malou ukázku našich rybiček, které teď, jak už jsem psala, má přítelovo kamarád.

Na první fotografii dvě mečovky, na druhé celé akvárko, na třetí sama nevím, jak se ty dvě jmenujou a ta třetí je asi tetra pruhovaná, ale tu nám bohužel snědli. Tedy okousali jí hlavu a tím to asi nepřežila. Na poslední fotografii jsou neonky, ty určitě každý zná.“

ryby

Mečovky jsou živorodé a také hermafroditní ryby. V nouzi mohou měnit pohlaví.

akva

ryby

Ty dvě žluté (zlaté rybky jsou parmičky a ta pruhovaná je parmička čtyřpruhá) chudinka. To jsou hejnové rybky jako neonky, a samotným jim není dobře, jsou zranitelné.

ryby

Přeji všem pěkný zbytek dne

malinke-kote

Milá malinke-kote. Rybičky jsem chovala hodně dlouho, takže jim trochu rozumím a dovolím si pár rad. Voda v akváriu by se moc často měnit neměla. Dokonce se prodávají přípravky na „zestaření“ vody. Podud se kalí, děláte něco špatně. Zřejmě není dobrá rovnováha v prostředí akvária. Podle fotek mám pocit, že rostliny jsou umělé, což rozhodně neprospívá přirozenému prostředí vody a životu ryb.

Možná moc překrmujete a potrava se kazí. Pořiďte si rybičky čističe (např. pancéřníčci), kteří se zdržují u dna a požírají zbytky. Jiné druhy zase požírají řasy na stěnách akvária. Šneci jsou také „čističi“, ale neměli by se přemnožit. Vzduchujte!

Moc světla způsobuje zelenou řasu, málo zase hnědou. Atd. Akvárium je prostě věda a pokud nemáte zkušenosti, měli byste raději začínat s jedním druhem rybiček. Např. jen živorodky (mečovky, paví očka, blackmolly) a nemíchat to všechno dohromady. Ryby mají různé „charaktery“, temperament, nároky na teplotu, potravu. Proto se vaše rybičky navzájem napadají, což není dobře.

Přeji hodně štěstí v chovu

Reklama