Další příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Malinke-kote. Píše v něm, že raději dojíždí na praxi, než do školy. Proč - to už si přečtěte v této novince...

Z jakého důvodu má čtenářka Malinke-kote raději praxi, než školu? To se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Přeji všem pěkný den,

ještě do pátku jsem dojížděla na praxi, ale to už skončilo. Abych pravdu řekla, raději bych stále dojížděla na praxi než do školy. Když jsem docházela na praxii tak mi to vůbec nevadilo. Cesta trvala cca 10 minut autem. Ráno jsem vstala, vše si připravila a šla vklídku na určené místo, kde mě dotyčný vyzvedl a jeli jsme do práce. Krátké cestování, kde se nemusím s nikým mačkat mi vůbec nevadí.

Odedneška mě to znovu čeká, nehorázné cestování se spousty lidmi. Ráno mě sice vezou rodiče, ale to je jenom vyjímka. Je to pro mě horší už proto, že ráno většinou nestíhám a co nestihnu tak bohužel neudělám a poběžím na trolejbus. Většinou když jedu na osmou tak jsou trolejbusy nehorázné přeplněné a stěží se tam člověk vejde. V přeplněných trolejbusích se špatně dýchá a kort v zimě, kdy všichni nadávají, že otevíráme okno kvůli nedýchatelnosti.

Po skončení vyučování je to ještě horší než ráno. Čekáte na trolejbus a zjistíte, že se do něj ani nevejdete a musíte čekat na další. Jenže další jede třeba až za 15 minut. Takže stojíte, mrznete a čekáte. Budu to muset pár měsíců vydržet, než vše s tímhle dojížděním skončím. Zvykla jsem si na cestu autem, je to pohodlnější a nemusím se s nikým hádat o místo. Myslím, že málokomu je příjemné stát cca 20 minut v přeplněném trolejbuse, ani se nehnout a snažit se udržet tyče, která je od vás daleko. Nejhorší natom je, když starší lidé řvou přes celý trolejbus, aby jsme se posunuli, ale kam? Vždyť před sebou člověk už nemá ani milimetr místa.

Přeji všem pěkný den

Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. ledna 2012: Cestování za prací

  • Dojíždíte za prací?
  • Jste spokojená, že dojíždíte, nebo vás to štve?
  • Jakou vzdálenost musíte při cestě do práce urazit?
  • Platí vám zaměstnavatel výlohy spojené s dojížděním do práce?
  • Jaké dopravní prostředky při cestování do práce využíváte?

Panečku, to je otázek a přitom to téma vypadalo tak jednoduše. No, jsem zvědavý, jak mi na otázky odpovíte. Odpovídejte, prosím, formou příběhů, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a případně i získání dárku: knížky z nakladatelství GRADA - Jak hledat a najít zaměstnání a sladkých tyčinek MILKA ChocoLilaStix (třeba pro obalení nervů při cestování). Dárek obdrží jedna z přispěvatelek k tomuto tématu, jejíž příběh uveřejním. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže).

Uzávěrka zasílání příspěvků je 30. 1. 2012 ve 14.30 hodin.

kniha

milka