a mimo jiné píše: „Balkon v zásadě nepotřebuji. Květiny máme všude po bytě, kde vůbec nepřekáží. Převážně, ale pěstujeme kaktusy, které se nám rozrůstají po celém obývacím pokoji“. Více o kaktusech, zahradě a balkonu rodičů se dočtete v jějím příspěvku.

Přeji všem pěkný den, dnes je opravdu krásné téma, květiny mám ráda, i když je nepěstujeme na balkoně, ale na zahrádce. Bydlíme sice v paneláku, ale vždy se těším na jaro, kdy můžeme každý víkend chodit na naší rozkvetlou zahradu. U rodičů máme balkon, ale používáme ho jenom zásadně k věšení prádla. A náš pejsek balkon miluje, kde se rád kouká po okolí a nebo se tam jenom sluní na sluníčku. Stačí se jenom odtáhnout záclona a už běží ke dveřím, až se balkon otevře.

U přítele balkon nemáme, ale nijak mi to extra nevadí. Balkon v zásadě nepotřebuji. Květiny máme všude po bytě, kde vůbec nepřekáží. Převážně, ale pěstujeme kaktusy, které se nám rozrůstají po celém obývacím pokoji. Dokonce máme doma jeden, který vyrostl do neuvěřitelné délky asi 150 cm. Pomalu větší než já. Ještě nedávno jsem ho měla u stolu a vždy jsem se bála, že na mě spadne. Museli jsme ho obvázat, aby se vůbec v tom velkém květináči udržel. Také jsme přemýšleli, že se ho zbavíme, ale je nám líto ho vyhodit a tak nevíme, zatím kam bychom ho dali.

Na naší zahrádce toho pěstujeme opravdu hodně, převážně zeleninu a ovoce. Už se těším, až budou zase jahody, ty mám nejraději. Také tu máme jablka a broskve, cibule, petrželku, mrkev, brambory a spoustu dalších věcí. Bohužel vloni jsme museli porazit hrušeň a to mě dost mrzí, protože hrušky mám dost ráda a v obchodech jsou docela drahé.

Nepřiložím fotografii našeho balkonu, protože byste tam na něm stejně nic neviděli a tak přispěju některými fotografiemi naší zahrádky.

zahrada

zahrada

zahrada

Užijte si zbytek pěkného dne

malinke-kote

Milá malinke-kote, to je opravdu moc pěkná zahrádka. Ale jak tak koukám na první fotku, nenavštívil vás Střihoruký Edward?

Jak se vám líbí zahrada čtenářky malinke-kote, milé ženy-in? Chtěly byste také takovou? Dnes máme ale trochu jiné téma. Bavíme se o balkonech, lodžiích, terasách, nebo okenních parapetech. O zahrádkách, které si vytváříme na omezených prostorech. Ty mě dnes zajímají nejvíce. Napíše ještě něketrá z vás o své balkonové „zahradě“?

Budu se těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama