Na nové stránky svého Nadačního fondu Šťastný úsměv, který pomáhá dětem s rozštěpem obličeje, nás upozornila čtenářka Luceie Hornofová. Stránky mají upozornit na to, že lidé s rozštěpem jsou úplně stejní, jako všichni ostatní...

Na redakční e-mail dorazil dopis od čtenářky Lucie Hornofové o nadaci Šťastný úsměv. Protože informace v něm jsou zajímavé, přetiskujeme ho v plném znění.


Vážená a milá redakce,

dovoluji si Vám přeposlat část textu, který jsme zasílali svým kamarádům a známým a informovali je tak o zřízení nového informačního webu o obličejových rozštěpech:

Milí přátelé Štastného úsměvu, včera konečně přišel den „D“ a podařilo se nám zprovoznit nové webové stránky. Najdete je na www.rozstepy.cz . Moc bych si se všemi, kteří se na jejich vzniku podíleli přála, aby se nový web líbil nejen Vám, ale všem příznivcům ŠÚ, aby tyto stránky pomáhaly a byly rodičům rozštěpových dětí i dětem (těm odrostlejším) ku prospěchu. Všem, kteří na naše stránky zabloudí jen ze zvědavosti nebo čistě náhodou, aby přinesly poznání toho, že rozštěp je dobře léčitelná vrozená vývojová vada... že lidé s rozštěpem jsou stejní jako ti bez něj... že rozštěp není ničí vina.

Já sama jsem maminkou 6-letého syna Adama, který se narodil s poměrně rozsáhlým rozštěpem rtu, čelisti a patra. Dokonce jsem Vám do redakce o Adámkovi už dvakrát psala, poprvé to bylo v roce 2005, když jsem se o synově rozštěpu dozvěděla na ultrazvukové prohlídce //zena-in.cz/clanek/bude-moje-miminko-zdrave?autor=165 a podruhé to bylo o 5 let později, to už bylo spíš o Nadačním fondu Šťastný úsměv a o webových stránkách //zena-in.cz/clanek/stesti-v-nestesti/kategorie/nase-ctenarky/rubrika/podpora@zena-in.cz.

Tyto webové stránky jsme minulý týden zcela předělali a naším velkým přáním je, aby se informace o stránkách dostaly do povědomí co největšího množství lidí a doufáme, že je stránky zaujmou a přesvědčí o tom, že ti co se narodili s rozštěpem obličeje, jsou úplně stejní jako my. Odlišuje je jen jizvička na rtu... drobnost tak nepodstatná.

Se srdečným pozdravem a přáním krásného dne,
Lucie Hornofová

usmev

Reklama