Tak široký hudební vkus jako čtenářka LLeennaa má asi málokdo. No, posuďte samy, milé čtenářky…


Dobré ráno všem,

hudba - to je moje vášeň. Pořád si broukám nějaké melodie, v hlavě mi zní pořád nějaké písničky, také mám chvilky, kdy do rytmu ťukám tužkou o stolek. Doma mi hraje rádio, MTV nebo ÓČKO...

Nemám vyhraněný vkus, poslouchám skoro všechno. Jen dechovky a podobné si nechávám na akce ve vinných sklípcích a těch už moc není (těch akcí).

Nikdy jsem nehrála na žádný hudební nástroj, do pěveckého kroužku jsem sice chodila asi šest let, ale když začnu doma halekat Lásko má, já stůňu, malá začne pištět a přítel přemýšlí, co zase vyvedl, že ho trestám.

Pouštím si Lucii, Wanastovky, Landu, Kryštof, Karla Kryla... nepohrdnu Kájou Gottem ani Martou Kubišovou.

Čas od času navštívím svého kamaráda youtuba, pouštím si kousky z muzikálů a sním o tom, že se taky jednou na nějaký vypravím. Láká mě  Drákula s Danielem Hůlkou. Třeba se někdy zadaří...

Jako náctiletou mě bavil Abraxas s písní Obyčejnej svět. Jednou jsem ji slyšela v rádiu a od té doby mi pořád hrála v palici. Zpívala jsem si ji pořád. Nějakým záhadným způsobem mě držela nad vodou, když mi bylo zle na duši. Prostě jsem chtěla mít ten svůj obyčejnej svět.

Michal Penk – O bláznech, kdo by neznal tuhle slaďárnu od tak krásného sladkého blonďáčka. I já si ji pouštěla na kazetách pořád dokola. Pak jsem k ní přišla asi po 10 letech. Byla jsem asi ve druhém měsíci, hormony si se mnou dělaly co chtěly a já pořád brečela. Abych přišla na jiné myšlenky, pouštěla jsem si písničky na youtube.com. A najednou tam byl on - mého srdce šampión. Michal Penk. No co vám budu povídat, přehrála jsem si to asi 5x po sobě, řvala jsem u toho jak želva. Kdyby mě tenkrát někdo viděl, asi by se uválel smíchy.

Manu Chao - francouzský latinsko-folkový zpěvák španělského původu. Zpívá anglicky, francouzsky, portugalsky, španělsky...míchá všechny možné žánry (punk, rock, šanson, salsu...) Je to moje druhá láska. Proč? Protože jeho písně jsou plné energie, života... vím, že to není každého šálek kávy, ale upřímně, nechce se Vám milé Ženy-in při těch rytmech trošinku rozhoupat boky?

:-)

Lleennaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes máme téma Osudové písně. Co mi máte do redakčního e-mailu posílat?

Vyprávění o vašich osudových písních...

  • ... jak jste k nim přišly.
  • ... zda jich máte více, nebo jen jednu?
  • ... kdy jste ji slyšela naposledy.

Vaše příhody s písničkami, které přišly v pravý čas...

  • ... a pomohlo vám to.
  • ... a složilo vás to do kolen.

Ke každé písničce mi pošlete i odkaz na YouTube! Ať si ji mohou poslechnout i ostatní čtenářky.

POZOR! Každou písničku také uvedu jen jednou, tak se snažte poslat svůj příspěvek co nejdříve, ať vás nikdo nepředběhne!

Reklama