Čtenářka Lili vzpomíná na dětství, prožité na vesnici. Tenkrát tam měli i místní zpěvanku Mařenku, která jim vždycky zpívala krásné písničky...

A co vy, máte rádi lidovky?


Dobrý den,

vyloženě osudovou píseň nemám, ale hezkou vzpomínku na dětství na vesnici ano. Kousek za naší vesnicí byl kopec, který nemněl žádné využití, takže děti celé vesnice sem chodily pást dobytek, kozy, krávy, husy, prostě co kdo choval, bylo tam spousta dětí a hlavně legrace. Dělal se ohýnek, sbíraly lesní jahody, hrály hry a hlavně se u toho zpívalo s jedním svobodným děvčetem, byla trošku postižená, ale se srdcem na dlani a nádherným hlasem, naučila nás spoustu starých písniček, dodnes na ní vzpomínám a na tu nádheru, když rozléhal její nádherný hlas po okolním lese.

Dnes, když uslyším píseň Na Śumavě je dolina nemohu na Mařenku zapomenout, už buhužel není mezi námi, ale její hlas je nezapomenutelný a do dnešní ho dne na ni všichni rádi vzpomíname, na srazu rodáku není člověka, který by si na ni nevzpomněl. V dnešní době je tolik soutěží, že by určitě některou vyhrála, ale dříve ty možnosti nebyly. Tak zůstává aspoň ve vzpomínkách.

Tímto končím svůj příběh s přáním hezkého dne do redakce a všem kdo ho bude číst.

LILI

Písnička Na Šumavě je dolin v jiném podání...

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes máme téma Osudové písně. Co mi máte do redakčního e-mailu posílat?

Vyprávění o vašich osudových písních...

  • ... jak jste k nim přišly.
  • ... zda jich máte více, nebo jen jednu?
  • ... kdy jste ji slyšela naposledy.

Vaše příhody s písničkami, které přišly v pravý čas...

  • ... a pomohlo vám to.
  • ... a složilo vás to do kolen.

Ke každé písničce mi pošlete i odkaz na YouTube! Ať si ji mohou poslechnout i ostatní čtenářky.

POZOR! Každou písničku také uvedu jen jednou, tak se snažte poslat svůj příspěvek co nejdříve, ať vás nikdo nepředběhne!

Reklama