Děkujeme čtenářce s nickem Lana za pěkný příspěvek na dnešní téma. Divadlo a hlavně muzikály jí pomáhají překonávat těžké chvíle bv životě.

Milá redakce, dnešní téma mě opravdu oslovilo. Jsem velká milovnice divadla. Ještě před před érou muzikálů jsem ráda navštěvovala operetky. První muzikál Dracula je pro mě naprosto nepřekonatelný, protože mám na něho také hezké vzpomínky.

Jsem z Brna a když začínal muzikál Dracula, zrovna moje maminka prožívala špatné období, co se týká zdravotního stavu. Pořídila jsem Draculu tehdy na audio kazetě a doma jsme si ho obě i s maminkou pouštěly a  naprosto se do něho zamilovaly.  Uměly jsme celýho Draculu nazpaměť. Chtěla jsem maminku potěšit, tak jsem zakoupila lístky i včetně autobusové dopravy do Prahy. Pro maminku to bylo náročné, kvůli zdravotnímu stavu, ale troufla si na tento výlet. I když byla maminka moc a moc unavená, Dracula nás obě nadchnul, zůstává stále nepřekonatelný. I když jsme v hlavní roli již neměli Lucii Bílou, ale Magdu Malou, byl to pro nás obě velký zážitek. Pro mě má Dracula také nostalgický význam, protože si vzpomínám na těžké chvíle, které moje skvělá mamka musela tehdy překonávat a Dracula nás trochu vytrhl z těchto nelehkých chvilek života.

Přes všechny ostatní muzikály pro nás s maminkou zůstává Dracula číslo 1. Já sama jsem navštívila v Brně i v Praze spoustu dalších muzikálů - naposledy před Vánocemi v divadle Kalich Tajemství od Dana Landy - to na mě také moc zapůsobilo. Zrovna teď prožíváme v rodině tragickou událost a často si vzpomenu na poselství z muzikálu Tajemství. Nezbývá mi nic než konstatovat, že Dan Landa „UMÍ“!

Miluji divadlo, hlavně muzikály a kultura často pomáhá překonat těžké chvíle v životě. To ji dává také hlubší smysl.

Krásný den Vaše čtenářka Lana

To jste napsala moc hezky

A co vy milé ženy-in? Chcete se také vyjádřit k dnešnímu tématu? Co znemenají muzikály pro vás? Lehkou nenáročnou zábavu, nebo vám také pomáhají překonávat starosti jako čtenářce Laně? Který muzikál je vašemu srdci blízký? Napište nám o něm, pošlete třeba video.

Na vaše příspěveky se stále těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

Reklama