Moc hezký příběh poslala do redakce i čtenářka s nickem lalica. Společně s ní se můžeme přesvědčit, jak se s věkem našich dětí mění i jejich dárečky pro rodiče. Ale jedno mají pořád společné - jsou darované od srdce.

Milá redakce,

potvrzuji, že ty dárečky vlastnoručně vyrobené jsou nejkrásnější. Mám dodnes hlavu babičky vymodelovanou  z hlíny, kterou našly děti nedaleko u rybníku/ tu hlínu/ a vysušily jí pak na slunci. Drží dodnes a je to skoro 30 let, co mi jí darovaly. Letos jsme k manželovým  kulatinám vyměnili nábytek za krásný a moderní. V jedné z poliček je čestné místo a trůní si na něm právě tato hlavička.

Mladší syn mi s oblibou nosil živé dárečky- žabku, kuře, koťátko. Těm venkovním jsme darovali svobodu a pro ty zdomácnělé jsme vždy našli nějakého páníčka. Nosil mi kytice lučních kytek, některé i s kořeny, tak spěchal, abymi udělal radost. Nemohla jsem si nevšimnout, že má „ gatě“ na mraky, je zablácený i v uších.... Ale nezapomněl na maminku, a to se cenilo!

Dnes s mužem občas od dětí dostaneme zážitkový dárek, byli jsme na středověké „ žranici“ v krčmě, v pivních lázních a na podzim nás čeká tandemový seskok. Ten nevím, jestli dám, jsem zarytý fobiotik, ale snad se „ překecám“.

Stejně i my se snažíme udělat dětem nenadálou radost - čokoláda s jejich fotem, vstupenka do divadla a pod. Právě mladší syn dostal k promocím / krom jiných dárků/ také srdíčko s hracím strojkem. Jako malý jej miloval a u tety si s ním vydržel hrát celou dobu návštěvy. Vždy jsem říkala, já Ti jej jednou koupím a pak se našla dobrá příležitost. Melodie ze srdíčka mu bude připomínat dětství.

Hezký dárečkový den

lalica

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________________

Tak ten závěr je nádherný! Co dodat? Z celého vašeho příspěvku cítím krásnou rodinnou harmonii, ať vám vydrží napořád.

Jo a zaujala mě ta „čokoláda s jejich fotem“. To se dělá jak a kde?

Pěkný víkend

Saša

Téma dne 22. 7. - Dárky od našich dětí.

Děti jsou nápadité

A ať si říká kdo chce, co chce, nejhezčí jsou stejně dárky od dětí. Ty, jenž jsou darované s upřímnou dětskou nevinností a láskou. A je jedno, jestli je to vystřižené papírové srdíčko, výtvor z plastelíny, nebo dáreček za první ušetřené penízky.

Foťte, pište, posílejte dárečky od svých dětí.

  • Dárečky ručně vyrobené.
  • Dárečky, které vám přivezly děti z prázdnin, ať už z táborů či od moře.
  • Také dárečky, které vám třeba vyrobily k narozeninám, ke svátkům, nebo ve škole.
  • Dárečky, které potěší, kterých si vážíte a které nikdy nevyhodíte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek tentokrát odměním také hezkým dárečkem - hrníčkem přátelství.

hrnicek

 

 

Reklama