…a to je dobře. Takových, kteří nejsou pohodlní se sbrat a odnést deky do psího útulku, nebo odeslat stovku někomu, kdo by rád domácí péči, není nikdy dost.

Lalica píše..


 

„Ano, i já patřím mezi ty, kterým nění lhostejný osud těch nejbídnějších, nemocných, postižených a pod.

Jistě se najdou feťáci a jiní " vykuci", kteří vybrané peníze promění na fet,alkohol a pod. Pravidelně dávám šatstvo / jsme 5 členná rodina/ do charity, azylových domů apod. Bylo dost těžké najít ty, kteří o něj opravdu stojí.Přes internet atelefony se mi to ale vždy podařilo. Někdy jsou mezi věcmi i  ty zcela nové.

Přispěla jsem také na nemocného Petra , který moc toužil být ošetřován vdomácím prostředí.Podařilo se a dnes má svou vlastní ošetřovatelku a já jsemmoc ráda, že jsem svou troškou přispěla ke splnění jeho snu. Je smutné, že bída a nemoc nepřimění naše vládní představitele změnit některézákony, že se nenajdou peníze ve zdravotnictví a také, že ti, kteří mají opravdu nadbytek, většinou nepřispívají na podobné akce.

Párkrát jsem také dovezla do psích  útulků koberce a deky na zateplení apřidala také nějaké pamlsky.

Pokud mohu, snažím se pomoci i příbuzným aznámým-nábytek, šatstvo, spotřebiče......Když jsou akce jako je srdíčkový den, bílá pastelka nebo květinkový den Ligyproti rakovině, také vždy přispěji.

Dvakrát jsem poslala oblečení, psacípotřeby a hračky do Klokánku. Mám zkrátka takovou povahu-najraději bych osušila všechny slzy světa, i když vím, že je to utopie. Největší radost mám z toho, když vím ,že moje pomoc byla vítána a pomohla někomu v nouzi.“

Lalica


 

Souhlasím s Tebou, že nemoc , bída a nouze potřebných by měla stát v poopředí zájmu všech. Hlavně těch, kteří na tom mohou něco změnit a to plošně po celém světě. Zřejmě si na to ale ještě počkáme a tak by bylo skvělé, kdyby obyčejných lidí s myšlením jako Ty, bylo co nejvíce. Přeji Ti příjemný den a děkuji za krásný příspěvek.

Vám všem, jejichž i-maily už jsou v redakční poště moc děkuji. Už se na ně vrhám…..

Posílejte dál své příběhy, nebo názory na charitu, problém žebráků…. prostě, hrňte nám dobrodiní na redakce@zena-in.cz. Míša

Reklama