Čtenářka Krokodýlice se nad životem bez civilizace zamyslela natolik, že se rozhodla jej v rámci svých možností dokonce vyzkoušet.


Dobrý den!

Děkuji za zajímavé téma na zamyšlení:

Jestli si to dovedu představit bez civilizace a jejích vymožeností?

Záleží na tom kde a s kým. Takový ostrov uprostřed moře se zdrojem pitné vody, s počasím tak akorát ve dne i v noci, obrostlý stinnými stromy s jedlými plody. Kolem jen mírumilovná zvířátka a žádný nepříjemný hmyz ... U sebe všechny lidi, které mám ráda a také hromadu knížek... Pak bych ten mobil, počítač, bojler, ledničku, mrazák, pračku, televizi, sporák ... asi dovedla oželet.

Pokud by ale tady a teď, kde zrovna jsem, najednou nešla elektřina, netekla voda, nedalo se nikam dovolat a bylo to v širokém okolí stejné... Stačily by nám zásoby na dost krátkou dobu (pokud by nám je rovnou někdo neukradl). Bydlíme v bytě, kde si sami nezatopíme, bez elektřiny neuvaříme a nemáme studnu s pitnou vodou. Na zahrádce zatím neleze ani pažitka.Televize, počítač a pračka by mi v takovou chvíli připadaly asi stejně úplně nepodstatné. Tento mail bych nemohla odeslat a na Vašich stránkách by bylo i tak dost zajímavých příspěvků.

A tak jsem se v tuto chvíli rozhodla, že to v rámci svých možností zkusím. Odešlu tento mail, odkliknu poslední neodehrané piškvorky na Vašich stránkách, odhlásím se... a celý zítřek si dám civilizační půst. Počítač, mobil a maily budu používat pouze v nezbytných případech - tedy k pracovním účelům případně v nebezpečí . Televizi nezapnu (pokud to neudělá jiný člen rodiny, protože tu do toho zatahovat nebudu). Vaření, praní, žehlení mne samozřejmě nemine - těchto nezbytností bych se vzdala docela lehce, ale to nechám spíš na dovolenou. Na Ženu-in se tedy nepřihlásím, žádné ani odklikané piškvorky od krokodýlice během zítřka nebudou. Do květináčků si zaseji bazalku, řeřichu a pažitku a budu čekat až nám začne růst rajský ostrov přímo v bytě.

Možná mne to tak chytí, že dnešní příspěvek je poslední. Ale nic neslibuji, spíš už ve čtvrtek ráno budu netrpělivě nakukovat, jak si ostatní čtenářky představují ten život bez civilizace.

Hezký den přeje

krokodýlice

Text neprošel jazykovou korekturou


Dnešní téma, kte kterému mi můžete psát vaše názory zní: Život bez civilizace

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne)dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít v jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělicí pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy.

cena

Reklama