Čtenářka s nickem kobližka šla na dnešní téma přes kulturu. No vidíte, to mě nenapadlo a to jsem nedávno navrhovala kostýmy právě pro Jiráskovu Lucernu. Díky za připomenutí a zajímavé povídání

Zdravím všechny milovníky přírody z lehátka pod starou třešní......a přemýšlím, který strom by se ke mě asi tak hodil. Samozřejmě, že jako správný Čech nedám dopustit na náš národní strom - lípu. A to nejen pro opojnou vůni jejích květů, bzukot včel, které se v nich skrývají a pro čaj, který si v zimě rádi uvaříme, ale i pro tu Jiráskovu Lucernu, kterou mám tak ráda.

Taky mám v oblibě strom, kam si chodil Radúz pro útěchu. Obdivuju mohutnost dubů a majestátnost jejich kořenů, které, jak říkával Křemílek, mají vrostlé zemi málem do srdíčka.

Hrozně ráda chodím přivonět k jedli bělokoré,která tak krásně citronově voní,když se promne její jehličí...a propós...jehličí....no jo, můj nejmilejší strom je vánoční stromek! Jak tak koukám, stromy mám spojené s kulturou, až na ten vánoční. Ale ne, teď jsem si vzpoměla na film Vánoce rodiny Griswoldů. A mám to!

Bohužel, energii z nich čerpat neumím, ale o to je nemám míň ráda.

Mějte se fajn, kobližka.

Myslím, že na tom není nic složitého. Vyberete si pěkný strom a obejmete ho. Je to vlastně taková meditace

Umíte čerpat energii ze stromů, milé ženy-in? Poradíte, jak se to dělá správně? Kdy vám to pomáhá? Může stromová energie nějak ublížit? Věříte na stromový horoskop? Jste opravdu podobná „svému“ stromu?

Napište nám na redakce@zena-in.cz