První čtenářský příspěvek k dnešnímu internetovému tématu je od čtenářky Kobližky. Všímá si toho, že pokrok nejde zastavit a děti potřebují internet už i k učení...

Bez internetu se dnešní děti neobejdou. A to ani ve škole. Více v příspěvku čtenářky Kobližky.


Dobrý den,

nemohla bych vás takhle pozdravit, kdyby nebyl počítač a internet. Nemá smysl ho zatracovat a láteřit, že děti u něj prosedí spoustu času.

Kdo má jen trochu rozumné rodiče, už dohlédnou na to, aby děti, hlavně ve školním věku, u něj netrávily příliš dlouhou dobu a věnovaly se i jiné činnosti. Moje vnučka zase na něm třeba dělá plno prací do školy, protože se to dneska takhle požaduje a to teprve ukončuje devátou třídu. Až bude po prázdninách na gymnáziu, bude pro ní asi nepostradatelný. Samozřejmě, že je taky s kamarády na Fcb, tomu asi nezabráníme a je zbytečné diskutovat o tom, proč ty děti spolu nekomunikují jinak. Je to prostě jejich doba, doba technických vymožeností a nelze stát na místě, nebo chtít jít zpátky. I tak má ale ta naše holka plno jiných zájmů a aktivit. Já na internet nedám dopustit, je to nejen nepřeberný zdroj informací, ale i komunikační prostředek. Mám teď dcerku v Anglii a tak jsem ráda, že můžu využívat skype a být s ní v kontaktu... kde by se nám o něčem takovém před 20 roky snilo. Když jsme kdysi chodili s ohromnnými stereorádii na ramenou jako „kingové“, taky nad námi ti starší kroutili hlavou. Když se objevila první automatka, moje babička se jen pokřižovala... Já jsem si také celý život dopisovala s kamarádkou, ale už  jsem to ukončila. Proč bych v době internetu měla smolit dopisy, stejně čmárám jako stará Weitingerová... pokrok prostě nezastavíš.

Ale ohlídat, čím se děti na netu zabývají, je určitě potřeba. Ne všechno, co se nabízí, je pro ně vhodné a když jsou ještě ve věku,kdy neumí rozpoznat nebezpečí, musí zasáhnout rodič.

Zdravím a mávám internetu.

Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. června 2013: Děti a internet

  • Chodí vaše děti na internet?
  • Zajímáte se o to, co tam dělají?
  • Máte nějaký systém kontroly?
  • Určujete jim čas, který mohou trávit na počítači, potažmo na netu?
  • Mění se nějak přístup vašich dětí k internetu jak stárnou?
  • Myslíte si, že může být internet pro děti škodlivý či dokonce nebezpečný, anebo naopak prospěšný?

Své příspěvky k tomuto tématu posílejte nejpozději 21.6.2013 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Dárek tu máme tentokrát připravený hned pro tři přispěvatelky, respektive pro jejich děti. Jde totiž o deskovou hru ABAKU – magickou hra s čísly od firmy Efko, která určitě zlepší matematický prospěch každého poškoláka.

Abaku

Reklama