Když je dítě příliš výřečné, může způsobit nejeden problém. Čtenářka Kebulkaevulka má trochu upovídanou dceru. A rozhodla se, svěřit se ostatním čtenářkám s jedním zážitkem z hromadné dopravy.

Když jsem si četl následující příspěvek od čtenářky Kebulkyevulky, vybavil jsem si, jak jsem jako malý sám prováděl rodičům podobné kousky. Děti jsou prostě děti...

Téma dne zní: Zážitky z hromadné dopravy.


Milá redakce, je to asi poprvé kdy píšu k danému tématu,ale prostě mi to nedalo. Né, nebudu psát o bezdomovcích,ani o dementních pubertácích, ani o uchylácích, nýbrž o své dceři, ta by totiž potřebovala na svojí pusu zbrojní průkaz.

Asi tak před měsícem mi volá paní učitelka, přijedte si pro Evičku, má neštovice, kde je drapla nevím.

Uplynuli 3 týdny a jeli jsme na kontrolu. Nastoupily jsme do metra a jak už to z nás většina maminek dělá, jsem se snažila dceru zabavit, docela se mi to dařilo do chvíle, kdy nastoupil pán s velice silným akné na olbličeji. Tušila jsem problémy a tak trochu se začala potit. S upřeným pohledem se na něho dcera dívala, asi tak 3 zastávky a pak na celé metro, povídá, né povídá, ale vříská: „Mamíííííííí, ten pán má taky neštovice!"
Tichým hláskem jí povídám: „Né, Evičko on je nemocný."
Myslela jsem, že má odpověď byla dostačující, OMYL. Po dalších zastávkách a výrazem naprostého blbce zvedla dcera oči přímo k tomu pánovi a povídá mu: „Pane, pane, pane, proč nejdete k doktorovi, když máte ty neštovice!"
Začala jsem se potit o trochu více. Pán se na ní usmál a nic nekomentoval. Tímto bych mu chtěla poděkovat, nedovedu si totiž představit, jakým směrem by se tato debata odebírala.

Přeji všem krásný den,
Kebulkaevulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. února 2011: Zážitky z hromadné dopravy

  • Máte nějaký komický zážitek z hromadné dopravy?
  • Máte nějaký smutný zážitek z hromadné dopravy?

Sem s nimi! Posílejte mi své příběhy k tématu na redakční e-mail, uveřejněný níže. Nemusí to být jen zážitky komické či trpké, pište mi i o svých nespokojenostech, tedy věcech, které se vám na hromadné dopravě nelíbí. Prostě si trochu zanadávejte! Záleží na vás, co mi o hromadné dopravě napíšete. Pokud ale chcete získat pěkný dárek, totiž knížku vyloženě tematickou: Jak si zachovat chladnou hlavu autorky Barbary Beckhamové z nakladatelství MOTTO (viz obrázek níže), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

jak

 

Reklama