Přestože příspěvek, který od Katky do redakce dorazil, není právě k tématu, rozhodla jsem se vám ho předat. Je důležitý…


Dobrý den,právě jsem si přečetla článek Nejsem líná, jsem nemocná! a ráda bych na něj reagovala a podělila se o svoji zkušenost.

V roce 2008 prodělala moje dcerka těžkou operaci potom co se úplnou náhodou zjistilo,že je nemocná. Měla 2,5 měsíce a ležely jsme v Brně daleko od rodiny,od známých.

Byla jsem na své problémy sama i potom co jsme se vrátily domů. Manžel mě nepodržel právě naopak. Krátce poté jsem začala přibírat na váze,přibrala jsem 9kg za 6 týdnů a všechno se mi to nahromadilo do břicha a noh. Za cca 1/2 roku jsem začala být čím dál víc unavená,mrtvěly mi nohy,bolely mě,k tomu se přidaly závratě atd.

Jelikož mám 4 děti a vytíženého manžela,který zrovna nesrší chutí mi pomáhat jsem prožívala hotové peklo,nebot' jsem se obávala,že se nedokážu postarat o děti,hlavně o to nejmenší. V očích všech jsem byla jen líná, zdechlá jak veš.atd.

Po lumbálce se mi trochu ulevilo,ale jen trochu. Mívala jsem dny kdy jsem mohla ujít kilometry a z toho jsem byla ráda když jsem došla na záchod. Lékaři mě vyšetřovali a vyšetřovali a neléčili.

Po dvou letech chození po doktorech,kdy se mi u lékaře udělalo zle, mi paní doktorka na neurologii řekla jestli nechci něco na uklidnění,odmítla jsem to a už k ní víckrát nešla. Změnila jsem neurologa a obvodního lékaře a udělala jsem velice dobře.

Nová paní doktorka mě začala léčit a jako první pátrala po příčině. Oslabená porodem a traumatem s dcerkou jsem se prostě sesypala a rozhodila si celý organismus. Dnes užívám léky a pomalu se zotavuji.

Paní doktorce Vávrové jsem strašně vděčná za její pomoc.Manžel mi nadává dodnes,nejstarší děti stojí při něm a mě drží nejmladší dcera a mamka.Zřejmě už budu muset brát pořád léky,ale důležité je že se dokážu postarat o rodinu.

Držím pěsti všem,kteří mají podobné problémy,aby se z toho brzo dostali a ti co nám nadávájí jací jsme snad jednou pochopí,že není co závidět a už vůbec o co stát. Není lenost jako lenost.
Katka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Nic si z toho nedělej, Katko. Jsi statečná a ne, že ne. Ono posuzovat druhého bez snahy zkusit se vžít do jeho stavu a pocitů, není právě známkou moudrosti a kvality ducha či charakteru.

Přejeme Ti za všechny tady hodně zdraví a optimismu. Bude zase dobře.

A až bude, popřemýšlej také, zdali člověk, který je Ti partnerem, je skutečně tím, čí život chceš sdílet. Tohle by totiž mělo být oboustranné. Být oporou člověku v nemoci pokládám ne za povinnost, ale za nejzákladnější akt lidskosti. Držíme palce. Míša.


Celý dnešní den se budeme bavit vašimi historkami a cestovatelskými úspěchy, které prosím pište na redakce@zena-in.cz.

Dnes bude ještě Borec a Chcípák, vaše příběhy a nakonec i cena pro vítězný příspěvek.

Reklama