Další příspěvek poslala čtenářka Katka. Díky počítači si našla dokonce i svého přítele.

Zdravím všechny čtenářky.:)

Nemůžu odolat a nenapsat příspěvek. Z vyprávění mojí maminky vím, že za dob jejího mládí počítače nebyly. Nebo byly ale ne každý si je určitě mohl dovolit a takové vymoženosti co máme dnes tehdy nebyly. Tehdy byla jiná doba a myslím si, že ta doba byla lepší. No řekněte sami, nebylo by přece lepší, kdyby jsme byli venku a neseděli pořád u toho počítače? A co televize? Ta snad v každé domácnosti jede něco okolo 12 hodin denně. A v dřívějších dobách přes den televize ani ránu. Maminka říkala: museli jsme chodit ven a na televizi jsme se dívali až večer a to jen na večerníček.

Musím říct, že dnešní technika je hodně pokročilá a že každého z nás určitě dost ovládá a každému něco vzala. Mně třeba bere dost času z mého života, protože musím říct, že když se potřebuju učit, tak mě to stejnak pořád láká sednout si k počítače a prohlížet facebook nebo mejly, nebo nějaké jiné stránky co je na nich nového.
Na druhou stranu, tato technika nám taky něco dala. Kdyby nebyl třeba facebook, mejly určitě by jsme nebyli v tak dobrém kontaktu se známými ze škol nebo z nějakých táborů. Pro jiné, jako třeba pro mého přítele, jsou počítače život, protože se tím živí a snaží se nám druhým nějak pomoct :-)

No na závěr bych chtěla jen říct, že pro každého z nás je počítač jinak důležitý, ale pro mě je to kousek mého života a taky mu musím poděkovat, protože bez počítače bych nenašla svého přítele.:)

Katka

poz.red. text nebyl redakčně upraven

___________

Milá Katko, i když se generačně řadím spíše k tvojí mamince, chápu i tebe. Děkuji za příspěvek a pozdravuj přítele (i maminku)

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska

 

 

Reklama