samozřejmě, že ne v automatické, ale ve „staré“Romo, kterou si nemůže vynachválit. Kromě své zavařovací techniky vám prozradí i dva úžasné recepty na nakládané houby a paprikovou pastu na grilování. Děkujeme.

Krásný den všem žen-inkám i redakci, tak když byly děti malé, jsem zavařovala snad všechno, co se namanulo. Ale dnes už zavařuji jen věci, které máme rádi ke grilování a k masu. Co je mrazák, dávám vše tam. Připadne mi to chutnější a rozhodně né přeslazené, jak se mi občas i stalo.

Zůstala jsem rozhodně věrná okurkám, mám recept, na který nedám dopustit. Ten používám na vše, co přijde do kyselého láku, od okurek, kukuřiček, fazolek, paprik, hub po vše co se hodí.

Zrovna včera jsem dělala meruňkové a višňové džemy, ty miluji pro svou chuť.

Díky želírovacímu cukru je to opravdu raz dva hotové a výborné.

Když už zavařuji, mám schovanou pračku ROMO se šnekem, u ní je výborný, že si nastavím teplotu, vejde se do ní mnoho a je to brzy zpracované. Když si vzpomenu na hrnce na plotně, tak se mi nechce věřit, že jsem tak začínala. V automatické pračce dokonce na máchací cyklus (samozřejmě bez ždímání) peru zakoupené okurky. Ani kartáčkem nejsou tak čisté. Holt rady kamarádek a musím řící, že fakt vše funguje, jak poradí.

Co doma dělám každý rok je:

Nakládané houby s paprikou a cibulí

Lák: 1 l octa, 3 l vody, 28 dkg cukru, 14 dkg soli, 18 tabletek spolarinu ( můžete udělat poloviční dávku)

Houby, nejlépe ty malinké povařím trochu ve slané vodě, potom přecedím a v míse je smíchám na proužky nakrájenou červenou a zelenou paprikou, tou tenkostěnnou. Přidám proužky nakrájené cibule, zaleju lákem, který používám opravdu na vše, co příjde do octa. Potom 10 minut steriluji.

A další můj nejoblíbenější a nejdělanější recept k masům, párkům, ke grilovačkám.

Mletá pasta z paprik

2,5 kg červených paprik --

2,5 kg zelených paprik -- tyhle tři přísady umeleme na hrubo na masovém strojku

1 kg cibule --

Přidáme: 1 DEKO, ¼ l octa, ¼ l oleje, 3 až 4 feferony ( ty nemusí být, záleží na pikantnosti), ¼ lžíce soli

Uvaříme to jako povidla, po zhoustnutí to horké plníme do skleniček, už nesterilizujeme, jen otočíme dnem vzhůru.

Dobrou chuť!

Kytinkak

Milá Kytinkak, děkuji za recepty, (určitě si napíšu ten lák) a omlouvám se za fotky. Nechtějí se mi „nahrát“na plochu.

Text nebyl redakčně upraven

S čím se pochlubíte vy, milé ženy-in? Máte také nějaký oblíbený recept na nálev? Pozradíte nám ho? Co už máte zavařené? Na co se teprve chystáte? Zavařujete vlastní výpěstky, nebo suroviny nakupujete? Bez jakých zavařenin byste se neobešla? Stačíte všechno zkonzumovat?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama