Celý rok po prvním porodu neměla chuť na milování čtenářka Katerinanda. Po druhém porodu to trvá ještě déle. Přesto neztrácí optimismus, protože ví své...

Téma dne je tentokrát: Sex po porodu.

Následující text zaslala čtenářka Kterinanda. S milováním po porodu má vždycky dlouhodobý problém, ale radí všem: Nezoufejte si - ono to přijde!


Dobrý den.

Dnešní téma mě velmi zaujalo, protože mám 2 děti a řešila jsem ho už tedy dvakrát. Podotýkám, že mám tolerantního partnera, který mě v obou případech významně podpořil.

Po obou porodech jsem na sex a něžnosti s ním spojené neměla ani pomyšlení a v podstatě jsem ho velmi dlouho odsouvala. Nešlo ani tak o strach z bolesti. (Po prvním porodu a šití jsem bolest skousla, po druhém nešitém porodu jsem žádnou bolest necítila.) Spíše jsem na žádné „skotačení“ neměla chuť. Že při péči o 2 děti a domácnost plus zkrácený úvazek v zaměstnání není na nic dalšího energie a čas, to ví každá vícenásobná maminka.

Myslím, že u mě sehrály podstatnou roli hormony. Po prvním těhotenství jsem se vrátila do hormonální rovnováhy až po 1 roce, menstruovat jsem začala kolem 12 měsíců věku dcery. Teprve potom jsem na sex dostala opravdovou chuť. U druhého potomka jsem stále nechtivá :-) a menstruovat jsem zatím nezačala. Synovi je 1 rok a 4 měsíce. Situace je úplně stejná jako u prvního porodu a tak nezoufám a vím, že se chuť na milování zase vrátí v celé své původní síle.
Chápu, že sex je pro většinu lidí neodmyslitelnou součástí kvalitního partnerského vztahu, ale umění tolerance, je i v tomto směru neméně esenciální.
Vám, které nemáte po porodu a při malých dětech chuť na milování, možná moje zkušenost zlepší náladu a dodá naději, že nic není trvalé a zítra třeba znovu zatoužíte po svém partnerovi.
Mějte se krásně!

Katerinanda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. května 2011: Sex po porodu

Pište mi své zkušenosti s milováním po porodu, milé čtenářky...

  • Bylo to fajn, nebo něco selhalo?
  • Dodržela jste šestinedělí?
  • Změnily se vám milostné touhy?
  • Ještě miminko nemáte, ale tohle téma řešíte?

Nestyďte se a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenářkami našeho magazínu. Poraďte, pomozte, diskutujte. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pondělí 9. května 2011 ve 14.30 hodin. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění příspěvku a získání krásného dárku, nezapomeňte uvést do předmětu mailu heslo: SEX PO PORODU. Váš příspěvek ať je také dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A ten slíbený dárek? Na jednu z vás čeká intimní pěna GYNTIMA fytofontana a dvě knížky z nakladatelství GRADA: Peni s Vagina.

darek

Reklama