Že s prarodiči může být pořádně veselo, to se dočtete ve vyprávění čtenářky Karinečky. Když jsem si představil, jak její babička drandí v kolečku po zahradě, málem jsem se smíchy neudržel.

A vy ostatní čtenářky, koukejte mi napsat také něco o dědečcích!


Přeji krásný den všem!

Při dnešním tématu jsem si vzpomněla na svou babičku z Brna. Ženština to byla velmi zvláštní, její myšlenkové pochody leckdo nepochopil, ale přesto jsem ji měla ráda. Jako ta pravá babička sice nikdy pořádně nefungovala, nepamatuji, že by nás se sestrou hlídala třeba o prázdninách, ale celé léto pravidelně trávila na chatě, kam jsme s tátou hodně jezdili a tak pár zážitků s ní mám.

Dodnes vidím, jak jsem jednou přijela, babička klečela na čtyřech na zahrádce a plela si svoje kytičky. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby neměla na zahradu vytaženou prodlužku, napojenou televizi a nesledovala přitom nějaký pořad. Na hlavě měla omotanou dámskou košilku, aby přece nedostala úpal. Ten pohled byl nezapomenutelný. Takhle vydržela třeba celý den. Když jsem byla malá, moc úsměvných historek s babičkou jsem nezažila, ale pravda je, že čím byla starší, tím větší sranda s ní bývala.

Často jsme na zahradě opékali špekáčky, babička čuchla k flašce a to pak býval mazec. Pravidelně po pár panácích vyla na měsíc, po ostatních plivala arašídy, protože je nemohla rozkousat a když jí nesloužila kolena, nechala se po zahradě vozit v kolečkách. Samozřejmě se u toho dohadovala s mými potomky, kteří nedokázali pochopit, že se babička vozí častěji než oni.

babi v kolečku

Jednou zůstala na chatě sama, po pár dnech volala, že jí na zahradě běhali dva nahatí chlapi. Stát se to mně, tak se vyzbrojím sekerkou a někde v rohu čekám, co se bude dít, ale babička ne. Asi dlouho neviděla žádného naháče, tak vyběhla na zahradu a milé pány pozvala na pečené kuřátko. Jestli byla vyzbrojena svou oblíbenou košilkou na hlavě nevím, každopádně se pánové lekli a utekli.

V každém případě byla babička velmi spravedlivá, nikdy nezapomněla, když měl někdo svátek nebo narozeniny, vždy volala den dopředu, aby byla první, kdo popřeje. Když byla pouť, každé vnouče dostalo penízky na kolotoče. Když jsem se jí snažila vysvětlit, že má peníze dát jenom mým dětem, že já ani manžel se ve svých letech opravdu na kolotočích vozit nemusíme, tak nám řekla, že by nás ošidila, že jsme také její vnoučata.

Babička bohužel loni zemřela, ale příhody, co jsme s ní zvlášť v posledních letech zažili, byly nezapomenutelné.

Jen tak pro zajímavost, nikdy jsem nezjistila, proč se jí tak říká, ale pro celou rodinu to byla "ŤAŽBABKA!"

Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama