V některých zemědělských školách vás pustí k maturitě jen pod podmínkou, že budete řídit traktor - právě to se stalo čtenářce Kamir, která si v autoškole s traktorem užila své. Nebo traktor s ní?

Co všechno se může stát, když se dvaačtyřicetikilová slečná učí řídit několika tunový traktor? To si přečtěte v příspěvku čtenářky Kamir.


Milé ženy, muži in pěkné ráno,
Řidičák i můj je už zaprášený ale funkční... Studovala jsem střední zemědělskou školu, kde k maturitě musel být i řidičák. Od druhého ročníku nastoupil předmět motorová vozidla, kde se probírala teorie, testy, technika . Začínalo se traktorem. Od přírody jsem netechnický typ. Bylo mi 16/42 kg .
Začínalo se s traktorem 24 hodin jízd - po 12 hodinách jsem zvládla řadit :). Druhá polovina jízd se měla jezdit s valníkem s pískem. (určití jedinci měli výjimku i já až poslední 3 jízdní hodiny). Páni učitelé věděli proč? 1 hodina trvala 20 minut jeli jsme do polí, no já vlastně nikam jinam nejezdila. Jenže okresky bývají úzké. Stál tam kamion, učitelovo „rozjeď to, se vejdeš“ potěšil mě ta důvěra já jeho nepotěšila. On by se vešel, utrhla se krajnice a my i s valníkem lehli na bok do škarpy. Učitel pobouchaný, mě podržel volant. Přijel (zadlouho) jeřáb s dlouhou rukou narovnal traktor i valník už bez písku. 2 hodina trvala 15 minut, měla jsem za cíl otočení okolo 100 leté lípy a zacouvat. Otočení se povedlo napoprvé, lípa zůstala. K zacouvání stačil jeden velký cuk a skok traktor, valník svírali úhel nemožný pohybu. Přijel druhý traktor zatahal náš valník a bylo to. 3 hodina s valníkem už nebyla. Aby toho nebylo málo musela jsem odjezdit ještě hodinu na malotraktoru. Takový malý, robusní hlučný stroj. Malotraktor se předával za jízdy pouze se vyřadilo. Dělali jsme kolečka za školou i mě se celkem dařilo kroužit ale předávka se zadrhla. Spojka šla sešlápnout těžce mých silných 42 kg bylo slabých. Do té doby celkem pomalý stroj zas tak pomalý nebyl. Soubojem se spojkou jsem vybočila na plato popelnic. Štosovala jsem popelnice k sobě, byl tam obrubník. 4 popelnice vyskočily jako srnky a okamžitě vyprázdnily svůj obsah. Další smrštily boky, některým upadlo dno. Malotraktůrku se krabatily plechy. Všude binec, odpadky roznášel vítr vzteklý učitel nevěřil, že to nedělám naschvál. Dostala jsem ředitelskou důtku a musela zaplatit 2 popelnice. Táta to hodnotil, že každá sranda něco stojí.
Řidičák jsem udělala. S osobním autem už problém nebyl jen se zemědělskou technikou dodržujem odstup dodnes.
Jestli bych se někam nechtěla vrátit, určitě by to byla autoškola.

Krásné slunečné pondělí a celý pracovní týden přeje,
Kamir

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama