Bohužel i takové případy se „v rodinách“ stávají. Pošlete svou dceru na prázdniny, a tam se najde „strýček“, který se jako strýček moc nechová. Děkujeme paní Jolaně i za tento příspěvek.

Strýček osahával mojí dceru

Dnešní téma mi připomělo takovou nepříjemnou zkušenost z minulých prázdnin. Moje dcera jezdila na prázdniny k baičce (k babičce mého manžela). Byla už sice stará, ale vitální, o děti se perfektně starala. Vedle jejího domku bydlel nevlastní bratranec mého muže, babičce často pomáhal, nosil jí nákupy, něco opravil. Naše Renata ho měla za strýčka. U babičky se vždycky sešlo o prázdninách těch dětí víc, byla tam legrace. Naše Renata ale kolem dvanácti let docela rychle vyspěla a milý strýček Tonda se najednou u babičky ukazoval daleko častěji. Bylo mu čtyřicet, sám rozvedený. Renata mi pak od babičky volala, že je jí nepříjemné, jak za ní Tonda leze a jak jí okukuje. Tak jsem jí vysvětlila, že to snad není nic hrozného, ale aby s ním nikam sama nechodila, aby zbytečně nedávala záminky. Musela jsem ale na to celou dobu myslet. Babička už je stará, takových věcí si nevšimne. A naše Renata je taková důveřivá. Sice je jí Tonda nepříjemný, ale zase je to někdo z rodiny, není to cizí člověk.

Situace se vyhrotila běhěm několika dnů, kdy se rozbil zámek v koupelně a Tonda ho večer spravoval. Chtěl Renatu, aby mu něco držela, pak jí zatlačil do koupelny a začal ji osahávat zadek. Renata začala brečet, vysmekla se a utekla. Babička koukala s ostatními dětmi na televizi, takže to nikdo neviděl. Renata mi pak volala, brečela, že už tam nechce být. Hned jsem pro ní druhý den jela, zastavila jsem se u Tondy a vynadala jsem mu, co si to k ní dovoloval. Popřel to, že si to prej Renata vymyslela, že se sama před ním předváděla a chtěla, aby jí mazal záda když se opalovala. Tak Renata je trochu koketa, klidně to tak i mohlo být. Ale bylo jí dvanáct a takový malý holce nemá co sahat dospělej chlap na zadek. Babička z toho udělala aféru, že to není možný, že Tonda je hodnej člověk a co si o něm myslíme. No byl z toho blázinec, který skončil tím, že Renata tam už nepojede. I kdyby si to ta holka částečně vymyslela, budu přece věřit jí, svý dceři.

Letos jí raděj pošlu na tábor, pojede se spolužačkami.

Jolana M.

pozn. text nebyl redakčně upraven

_______

Paní Jolano, děkuji za Váš příspěvek. Co k tomu dodat... snad jen to, že bych také stála na straně své dcery, neboť tyto „strýčkové“ bohužel nejsou ojedinělí.

Hezký den Vám i Renatce

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

Reklama