O své oblíbené muzikály a zážitky z nich se s námi podělila i čtenářka s nickem Jitulenka, které moc děkujeme.

Krásný den přeji všem ženám-in, muzikálové téma mi je velmi blízké, protože muzikály mám ráda, ačkoliv mám pocit (snad jen mylný), že v poslední době je jakási móda vyplodit muzikál na jakékoliv téma, a že kvantita převyšuje kvalitu.

Nikdy však nezapomenu na ten „svůj“ první muzikál, což byl Drákula s Luckou Bílou, Danielem Hůlkou a Jirkou Kornem - to byl opravdu úchvatný zážitek, snad proto, že to bylo poprvé. Nikdy nezapomenu ani na Krysaře, po jehož návštěvě jsem si na Mánesově mostě zlomila nohu, ale písničky z něj miluji dodnes. Zapomenout nemůžu ani na Evitu Peron, na Jesus Christ Superstar a na další a další pražské muzikály.

Ale jako správná Moravačka chci na tomto místě vyzvednout i kvalitu brněnských muzikálů - například Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Čarodějky z Eastwicku a další a další. Zrovna minulý týden jsem byla kupovat vstupenky na muzikál Chicago, na který jsem velmi zvědavá.

Na Hudební scéně Městského divadla sice nezpívají hvězdy tak zvučných jmen jako v Praze (i když myslím, že i v Praze znají jména Alena Antalová, Petr Gazdík ap.), ale kvalitou si ostudu určitě neudělají.

JITULENKA

Chicago je skvělý muzikál, a mnozí ho znají spíš jako film. Do divadel k nám přišel trochu později, ale myslím, že je tak dobrý, že se na něm snad nedá nic zkazit.

A co vy, milé ženy-in? Jste pro muzikály, nebo ne? Pokud ano, svěřte se nám se svým favoritem, nebo pošlete video se svou oblíbenou písní. Pokud muzikály zrovna „nebaštíte“, napište nám důvod. Zdá se vám jich moc? Myslíte si, že kvalita českých muzikálů není dobrá? Který titul vám připadá doslova ubohý.

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama