Pojďte nahlédnout do Londýna tak, jak ho vidí čtenářka našeho magazínu Jazuzinka, která jej nedávno navštívila se svojí kamarádkou Martinou. Co všechno zažily a viděly?

Dobrý den milí moji,

londýnhlásím se po úchvatném prodlouženém víkendu stráveném v Londýně. Bylo to nádherné, báječné, skvělé a s príma počasím.

Já a moje kamarádka Martina jsme ve čtvrtek večer přistály na letišti Londýn Stansted, kde nás vyzvedla úžasná paní, nyní už kamarádka Helena, která, ač nás nikdy neviděla, tak na doporučení společné přítelkyně nás nechala bydlet u sebe doma a starala se o nás jako o vlastní. My jsme měly jasno, chceme vidět maximum památek a taky něco nakoupit do sbírky našeho oblečení. Podle Heleniny rady jsme vyrazily v pátek ráno až po 9.30 hod. metrem do centra. Je to daleko výhodnější než jet brzo ráno.

londýnKoupily jsme si Travel Card za 7,50 liber a jezdily celý den bez dalšího placení. Travel je výhodnější než jiné jízdenky, měly jsme dokonce ještě další 30% slevu na lístek na river bus. O tom později. V pátek jsme stihly nakupování, prohlídku části Hyde parku, kouknout na budovu Buckinghamského paláce, koupit pár knížek (a hlavně je sehnat) a navštívit Britské muzeum. Vstup do muzeí je zdarma, jen se vám může stát, že vás budou šacovat a prohlížet váš batoh. Nesmí se tam nosit žádné výbušniny, ostré věci, spreje a pod. Bylo to skoro jako na letišti. Zase na druhou stranu se smí v muzeu fotit. Takže mám celkem slušnou sbírku fotek mumií, mincí, ozdob, Martiny, zbraní...

londýnPo absolvování malinké části expozic Britského muzea jsem rozhodla, že se chci podívat na King´s Cross, nádraží Harryho Pottera. Chudák Martina mi neodporovala a byla tím pádem nucená strávit hodinu běháním po šíleně rozkopaném a zataraseném nádraží. Celý Londýn je jedno velké staveniště, protože olympiáda jlondýne už příští rok a všechno se musí stihnout. Na každém rohu stojí velmi ochotní lidé (většinou v reflexních vestách) s visačkami a každou chvilku se někoho ptají, jestli nepotřebuje pomoc.
Jejich: „Can I help you?“ slyším ještě teď. Bylo to fajn, taková príma navigační služba, ochotná a zrovna na nádraží i velmi mužně pohledná. :) Však jsem se ho šla zeptat dvakrát, musel si myslet, že jsem absolutní pitomec... :-D Nakonec jsme nástupiště 9 3/4 našly. Dostavilo se velké zklamání. Škoda, jediné, co je k vidění, je nalepená tapeta imitující cihlovou zeď a k ní přidělaná půlka vozíku na kufry. Ch jo.

londýnCelé uťapané jsme dorazily k Heleně kolem deváté večer a po malé baště padly do postelí jako podťaté.
Sobotu vám popíši zase příště. Navštívily jsme Greenwich, viděly Big Ben (to ani nejde, přehlédnout tohle monstrum) a plno dalších věcí.

Z Londýna pro ženu-in.cz
jazuzinka

londýnP. S.: Měly jsme kliku na počasí, bylo úplně nejlíp, jak mohlo být. Ani moc teplo ani zima, pršelo jen v pátek večer, a to ještě jen trochu.

Reklama