S nádsázkou a humorem popsala svého zvířecícho „nesympaťáka“ čtenářka s nickem Japina a my jí za příspěvek moc děkujeme.

Mám úctu ke všemu živému (pravda, pokud to nepřekročí vícero nohama práh našeho domu, pak s klidem chystám ve sklepě pastičky na myšáky a vysavač na pavouky).

Nevadí mi žáby, ještěrky, hadi, vlastně touhle havětí z jara oplývá beskydská divočina, ve které žiju.

Jsou zvířata, které jsou mi nesympatická, jako třeba sliznatky, v téhle kategorii však absolutně vede rypouš sloní. Ta těžkopádná neforemná hora tuku, která se rozvaluje po kamenech, jakoby popraskaná kůže a hlavně … ten obrovský nafukovací rypák.

Ze solidarity by mi měl být spíše sympatický, ale stačilo by trochu karikatury a je to jako bych hleděla do zrcadla. Můj rypák je dominantou mého obličeje, je dvojitý a příšerný. Vždycky si říkám, že jsem se ségrou pokusný prototyp Matky Přírody, která si v návalu inovátorství při tvoření dvojčat řekla: „Dvě holky, tak to máme čtyři oči, čtyři uši, čtyři nosy. Jejda, … ale už to tak necháme. Šup holčičky do světa.“.

Víte jaký sosák má Gérard Depardie?! Tak to je přesně ten můj! Sice cosi menší, ale to už na konečném výsledku moc nemění. Kdysi mi jeden kluk a zamilovaně zpíval: „Fakt mi nevadí, že nos jak bambulku máš …“ Chtělo se mi vytrhnout mu tu kytaru z ruky a umlátit ho. Nu což, i rypouši jsou v době námluv agresivní. Pro mě však tímto ty námluvy tenkrát definitivně skončily.

Japina

PS: Ale musím uznat, že příroda je moudrá a snaží se zpackané napravit, ani mé dvě, ani ségřiné dvě děti, nemají totiž nosánky po nás, uvidíme, co další generace.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jistě také znáte Cyranovo rčení, že že velký nos velkého ducha značí?

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také nějaké zvíře, které se vám „podobá“? Jaké zvíře je vám nesympatické, nepříjemné, nemilé či dokonce odporné? Čím si to zasloužilo? Napište nám také něco a vaší antipatii k nějakému zvířeti a obohaťte svým příspěvkem dnešní téma.

Pište pod heslem Zvíře, které „nemusím“ na adresu:

redakce@zena-in.cz

Soutěžní obrázek 5

oči 5