Tento její sen přetrvává už od dětství a věří, že se jí jednou vyplní. Chtěla by si pořídit malou opičku. Jenomže její přání s ní nesdílí manžel ani děti, což je s podivem. Co mají proti opičkám, se dočtete v jejím příspěvku.

Krásný den všem v redakci....zvířátkové téma je přímo skvělé, obzvláště když se jedná o zvířátka vysněná, která chceme a nemůžeme mít doma. Dalo by se o něm psát asi dlouho. Mezi naše mazlíčky patří nyní už jen dva pejsci a dvě kočičky. Nespočet papoušků, kteří štěbetali na našem dvorku, jsme právě kvůli pejskům a kočkám museli dát pryč. Avšak voliéra nám zůstala. Manžel se divil, na co ji budeme nechávat doma a já mu řekla :“Přece na tu opičku, tu si jednou stejně pořídím.“

Ano, malinkatá opička jako je kosman nebo tamarín - to je můj zatím nesplněný sen už od dětství. Nějakých 30 let už toužím po opičce a zatím ji pořád nemám. Dokonce jsem v dětství měla svůj pokoj polepený plakáty s opicemi, to si pamatuji dodnes. Když jsem byla ještě dítě, neprošel tenhle návrh pořídit si opičku u mých rodičů. Teď, když jsem svou paní ve svém domě, neschválil to manžel a ani děti. Ale já vím, že stejně jednoho krásného dne ta opička v naší voliéře bude. Manžel mi dal takový návrh jako :“ Dej mi pár stovek, půjdu večer na pivo a vrátím se i s opičkou, jestli chceš...“ No jasně, o takovou opici nestojím...

tamarín

rozkošný Tamarínek pinčí

V dětství mě lákaly jen ty opice, teď se to ještě malinko rozšířilo o klokana a koalu. Takový příběh uprchlého klokana Vendelína, ten mě úplně dostal. Jak mě ho bylo líto.Tak jsem si říkala, kdyby se tak chtěl zatoulat k nám.....I kdyby to bylo jen na chvilku, užívala bych si to. Pak se mi ulevilo, že se mu nic nestalo a vrátil se k majitelce. Jednoho takového klokaního miláčka jsem si loni vyfotila v ZOO.

klokan

klokan, který na mě udělal nepěkné gesto

Právě, když jsem se chystala zmáčknout spoušť, udělal na mě nepěkné gesto. Dcera mi povídá :“Hele mami, nerad se fotí, udělal na tebe fakáče...“ A já jí řekla:“Tak ať, ale je roztomilý, já bych takového broučínka chtěla mít doma“...a fakt bych chtěla.

No a koaly?To je poslední zvláštní zvířátko, které bych si pořídila, kdyby to šlo v rámci možností. I na to dcera argumentovala tím, že koaly jsou líné, mají malý mozek a prý požírají listy eukalyptu a prý kde bychom ho vzali?? No a co, koupila jsem už na netu semínka eukalyptu, zasadíme, vypěstujeme a pak seženeme už jen tu koalu...a dcera už mlčela, ani nemukala - na všechny argumenty mám odpověď. A ta semena eukalyptu - ty už mám vážně koupená. Nevím, zda vyklíčí, ale zkusíme to...a pak hurá pro koalu :-)

Jooo, já se tak dostat někam do Austrálie, už by mě zpátky nikdo nedostal. Pustit mě mezi klokany, koaly a opice - byla bych jak v ráji, to by bylo něco pro mě. A pokud by někoho zajímalo pořadí, které z těchto tří miláčků bych měla nejraději doma - tak jako první jednoznačně kosmánek, pak koala a pak ten klokan....ale brala bych klidně i všechny tři najednou. Voliéra má přepážku, takže medvídek a opička by měli každý svůj bejvák. A klokan? Dvůr a zahrada jsou dostatečně velké, takže výběh není problém.

Jééé, jak já bych je chtěla....úplně mě tohle dnešní téma zase nastartovalo a jsem pro to doslova zapálená.Tak hodně úspěchů všem chovatelům nevšedních a exotických zvířátek...a jsou - li vaše sny náročné a realizace nedostižná, nezoufejte, ani já to zatím nevzdávám!!

janny199

Milá janny199, vy jste úžasná a dokonce věřím, že si alespoň jedno z těch zvířat pořídíte. Ale nemám představu, kolik taková opička (myslím živá) může stát a zda se u nás vůbec může chovat

Reklama