Další příběh s dobrým koncem poslala čtenářka Jana z Ústí nad Labem. Oba s manželem si na první pohled a první úsměv svého miminka chvilku počkali, ale stálo to za to. Více v příspěvku.

Dobrý den,

Na první pohled našeho miminka nikdy nezapomenu, já ani můj manžel. Náš chlapeček  se narodil předčasně, v 7 měsíci těhotenství, vážil 1100 g a hned po porodu ho odnesli do inkubátoru, já jsem ho ani neviděla, protože jsem měla porodní komplikace a měla jsem co dělat se sebou. Manžela poslali z porodního sálu pryč a když bylo po všem, tak nám řekli, že chlapeček je moc maličký, že je v inkubátoru, ale můžeme se na něj jít podívat, ale radši až druhý den, až i já na tom budu lépe. Druhý den jsem počkala na svého manžela, bála jsem se jít k miminku sama, pak jsem sebrala veškerý zbytek svých posledních sil, vzali jsme se s manželem za ruku a šli se za doprovodu sestřičky podívat k inkubátoru. Leželo tam „cosi“ malinkého, napojeno na hadičkách, čepičku na hlavičce, byl to takový malinký uzlíček. Rozbrečela jsem se, vypadal jak malinká scvrklá opička, ale manžel mi řekl, že je moc pěkný, podívej, jak se na tebe podíval. Nepodíval, manžel mě chtěl jen uklidnit, abych nebrečela. K inkubátoru jsem chodila každý den, pak mě pustili po týdnu domů, že si ho tam musí nechat na umělé výživě a na pozorování, a také než nabere váhu, se kterou by ho mohli propustit. Denně jsme tam s manželem jezdili, chlapeček začínal nabírat na váze, pořád však spinkal a měl zavřené očička, kdykoliv jsme tam přišli. Bála jsem se ho dotknout, byl tak maličký. Pohladila jsem mu ručičku, byla jako jeden můj prst, až najednou otevřel očička a usmál se… Byl to ten nejkrásnější úsměv na světě, já vím, že se říká, že všechny děti, když se narodí, tak mají modré očička, ale ty jeho byly nejkrásnější, nejmodřejší za všech a zůstaly mu dodnes. V září půjde do první třídy a má tolik síly, že unese i aktovku. A taková to byla malá scvrklá opička.

Jana z Ústí nad Labem

pozn. text není redakčně upraven

_____________

Jani, to je hezký příběh, děkuji. Ať se synkovi v září ve škole daří a ať je chytrý jako opička. :)

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

 

Reklama