Co Iveta testovala?
Xiaomi Mi Smart Band 5 je novým přírůstkem do rodiny fitness náramků. Je nejen stylovou záležitostí, ale i chytrým pomocníkem v cestě za dosahováním pohybových cílů. Mimo jiné disponuje vylepšeným a větším AMOLED displejem s vysokým rozlišením, měří tepovou frekvenci a výkony při jedenácti typech pohybových aktivit, jako je jóga, běh, chůze apod. Další nespornou výhodou je výdrž náramku – na jedno nabití vydrží až 14 dní. Pohodlí zajistí novinka v podobě magnetické nabíječky, kdy už není nutné vyndávat tělo náramku z řemínku. Benefit představuje i vylepšení měření spánku a nové funkce v podobě vzdálené spouště fotoaparátu, sledování periody, světový čas, měření hladiny stresu či dýchání. Uživatelé si také mohou displej přizpůsobit funkčními moduly, nebo nastavit do jednoho z 65+ motivů, to vše prostřednictvím aplikace Mi Fit. Zařízení je voděodolné.

Jak Ivetě Xiaomi Mi Smart Band 5 vyhovoval?
Kdysi jsem jeden fitness náramek jiné značky měla, ale pak se mi rozbil, a já už si nový nepořídila. A taky jsem bez něj pěkných pár kilo přibrala. Nedávno jsem se rozhodla, že se sebou musím něco dělat, a tak se mi testování fitness náramku Xiaomi skvěle hodilo do plánu.  

Stal se mým skvělým parťákem a já ani nevím, kde začít. To, že si mohu nastavit denní pohybový cíl, mě totiž nutí chodit mnohem víc než dřív. Každý druhý den si s ním taky zacvičím – většinou volím režim jógy nebo posilování. Stala jsem se trošku závislou na pozorování ušlých kroků a spálených kalorií.

Když jsem se dostala v práci do stresové situace, několikrát jsem využila i funkci dýchání, která má sloužit ke zklidnění, a to se mi i povedlo.

Náramek se ovládá velmi jednoduše, do telefonu jsem si stáhla aplikaci Mi Fit a potom už mě to samo navádělo, co mám dělat. Displej je dobře viditelný i na venkovním světle. Přitom u toho svého minulého starého náramku jiné značky jsem měla co dělat, abych ho přečetla.

Za velké plus považuju výdrž. Nechávala jsem pořád zapnuté měření srdečního tepu a vydržel mi na jedno nabití asi týden. Bez tepu to bude určitě i víc.

Vzhled náramku je velmi jemný a vlastně i docela elegantní, nevadí mi vzít si ho ke sportovnímu oblečení, ani k šatům. Když jsem se podívala na internet, zjistila jsem, že náramek není vůbec drahý, takže přemýšlím o tom, že ho koupím dceři k Vánocům. Taky by jí prospělo, kdyby se víc hýbala. Navíc mají různé barvy. Pro puberťačku ideální dárek.

Mi Band 5 je v prodeji u vybraných partnerů a na https://eshop.xiaomi-czech.cz/Xiaomi-Mi-Smart-Band-5.html 

Čtěte také:

Reklama